Čistička Winix Zero

Čistička Winix Zero

 • Výrobca: Winix
 • Záruka 2 roky + predĺženie o 1 rok
 • Určené do: 99 m3
 • Náklady na filtre: 55 eur / rok
raktáron >5 ks skladom
 • 219 €
 • Bez DPH: 183 €
Máme dopravu zdarma
Máme dopravu zdarma
Pri objednávkach nad 150€
Overený obchod
Overený obchod
Viac ako 5 rokov skúseností
Sme odborníci
Sme odborníci
Pomôžeme vám pri výbere

Inteligentná čistička vzduchu ZERO s plne automatickým režimom čistí vzduch v štyroch stupňoch pomocou predfiltra, uhlíkového filtra, True HEPA filtru s účinnosťou 99,97% a technológií PlasmaWave®. Čistička je vhodná do stredne veľkých priestorov, ako sú napr. obývacie izby, kancelárie alebo ordinácie. Neobyčajne vysoký výkon, vysoká účinnosť a veľmi nízka spotreba energie je zaručená certifikáciami. Ponúka jednoduché ovládanie s dotykovým panelom a nenáročnú údržbu. 

Pokročilý filtračný systém odstraňuje zo vzduchu prach, peľ, zvieracie alergény, cigaretový dym, baktérie a vírusy, spóry plesní, organické chemické látky a pachy z domácnosti. PlasmaWave® vytvára kladné a záporné ióny, vďaka ktorým sa nečistoty vo vzduchu rozkladajú na molekulárnej úrovni a navyše dochádza k jeho sviežemu nabitiu, ako je tomu v prírode.

 • odporúčané pre miestnosti do 35 m2  (určené pre alergikov a astmatikov, kedy je vzduch v miestnosti prefiltrovaný 4,5× za hodinu)
 • maximálna veľkosť miestnosti je 99 m2 (bežné čistenie, prevencia)
 • rýchlosť čistenia priemernej veľkosti miestnosti 20 m2: 6 minút
 • maximálny vzduchový výkon 390m3/h
 • 4 stupne čistenia s účinnosťou 99,97 % (omývateľný predfilter, True HEPA H13, uhlíkový filter, PlasmaWave®)
 • PlasmaWave® – generátor kladných a záporných iónov
 • automatický, manuálny a nočný režim
 • indikátor kvality vzduchu – 3 úrovne
 • indikátor výmeny filtru – inteligentné vyhodnotenie na základe doby prevádzky a výkonu čistenia
 • prachový senzor – citlivo vyhodnocuje kvalitu vzduchu a automaticky reguluje výkon
 • svetelný senzor – prepíná do nočného režimu, pričom stlmí jas panelu a prepne čističku do tichého režimu
 • prehľadný dotykový panel s LED indikáciou
 • časovač – 1/4/8 h
 • 5 rýchlostných režimov

 

INDIKÁTOR KVALITY VZDUCHU - jednoduchý prehľad o kvalite vzduchu vďaka špičkovému senzoru.

Senzor prachových častíc nepretržite monitoruje kvalitu vzduchu v miestnosti a automaticky reguluje výkon čističky. Keď senzor zaznamená znečistenie (zvýrený prach, dym, ultrajemné častice) zmení sa farba indikátora kvality vzduchu a spustí sa vyššia rýchlosť čistenia. Takto čistička vďaka senzoru aktívne reaguje na znečistenie vo vzduchu, ktoré by ste inak dýchali.

 

 

JEDNODUCHÝ A VYSOKO ÚČINNÝ FILTRAČNÝ SYSTÉM

Aktívny uhlíkový filter
- účinná ochrana proti zápachu zo zvierat a varenia, dymu alebo prchavým organickým látkam

True HEPA filtr H13
- zachytí až 99,97 % všetkých alergénov a nečistôt od veľkosti 0,3 mikronu ako sú peľové zrnká, roztoče, spóry plesní, ultrajemné častice prachu, zvieracie alergány, baktérie, mikroorganizmy a dym.

PlasmaWave
- vytvára hydroxyly, ktoré neutralizujú zápachy, škodlivé plyny, prchavé organické látky a ničí vírusy a baktérie. Čistením nevzniká škodlivý ozón.

 

 

Vnútri čističky vzduchu Winix Zero nájdete:

 • HEPA filter s účinnosťou 99,97% zachytáva najmenšie častice s veľkosťou až 0,3 mikrónu ako sú roztoče, spóry plesní, peľ, úlomky zvieracích chlpov a ďalšie alergény.
 • Uhlíkový filter likviduje rôzne pachy ako je napr. formaldehyd. Tento bezfarebný plyn so silným zápachom je často považovaný za nejnebezpečnějšiu škodlivinu v interiéroch nových bytov pretože spôsobuje dráždenie sliznice horných ciest dýchacích a spojiviek. Naviac ochranný náter Cleansel™ likviduje baktérie, vírusy, plesne aj roztoče, ktoré filtrom prejdú.
 • PlasmaWave™: Vytvára veľké množstvo kladných aj záporných iónov a tým urýchluje zhlukovanie a sedimentáciu prašných častíc z ovzdušia. Ovzdušie je tak vďaka generátoru iónov nielen čisté, ale aj svieže.

 

PlasmaWawe

 

 

Nízke náklady na prevádzku čističky

Automatická indikácia výmeny filtra v závislosti na jeho znečistenie. Čističky Winix vie presne vyhodnotiť dobu, kedy je potrebné vymeniť filtre. Od ostatných čističiek sa líšia hlavne v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím doby životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie - a síce ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter rozsvieti kontrolku na hlavnom paneli. Nemusíte sa tak starať o to či nie je filter zanesený a rovnako tak sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť. Čističky Winix sú držiteľom značky ENERGY STAR udeľované energeticky šetrným spotrebičom.

 

Certifikácia a účinnosť

Čističky sú testované asociáciou AHAM (americká Asociácia výrobcov domácich spotrebičov). Značka Winix sa môže pýšiť certifikáciou AHAM pre celý sortiment čističiek vzduchu v rámci oficiálneho programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR - dodávané množstvo čistého vzduchu). Vďaka výsledkom tohto merania a nestranným a regulárnym údajom môžete získať viac istoty, že čističky vzduchu pri odstraňovaní prachu, dymu a peľov naozaj fungujú.

 

Parametre

Regulácia výkonu
automatická
HEPA H13+uhlíkový
Stupne ventilátora
5
Hlučnosť
27,8-60 dB
2,8-70 W
Farba
biela
Prachový senzor
áno
Pachový senzor
nie
Diaľkové ovládanie
nie
Indikátor výmeny filtra
áno
Výška
692 mm
Šírka
455 mm
Hĺbka
280 mm
Hmotnosť
8,2 kg
Náklady na filtre
55 eur / rok

Napísať dotaz

Ako zákazníci hodnotia tento produkt na Heuréke?

hoz  Overený zákazník

Čo ma veľmi prekvapilo, tak v zimnom období vo väčšine prípadov, kedy som čističku zapol, tak svietila ikona, že vzduch je čistý (Ak som zvýšil otáčky, tak sa občas prístroj prepol na stredné znečistenie). Maximálne som sa pri zapnutí dostal na strednú úroveň znečistenia. Uvidíme cez leto pri otvorenom okne.

Čistička je v nočnom režime takmer nehlučná, Naopak pri najvyššom výkone je čistenie veľmi rýchle

hoz  Overený zákazník

Po krátkej dobe používania nemožno hodnotiť!

hoz  Overený zákazník

Tichý, výkonný, jednoduchá obsluha, nočný režim, pekný dizajn.

hoz  Overený zákazník

Všetko v poriadku som spokojný.

hoz  Overený zákazník

Mám zatiaľ krátko, takže oceňujem časovač, dizajn, jednoduchosť ovládania. Na nevýhody som zatiaľ nenarazila.

hoz  Overený zákazník

Čističku Winix Zero som po dlhom pátraní vybrala ako najlepší a zaručený prístroj na čistenie vzduchu. Má veľa overených certifikácií vrátane certifikátu na ozón. Som plne spokojná a môžem ostatným len odporučiť. Všetko čo o nej píšu v popise jest pravda. Lepšie sa mi dýcha, som astmatik a môj syn je alergik a zlepšenie tiež vidím. Ďakujem za kvalitný a šikovný prístroj.

Veľmi inteligentná čistička, Pracuje výkonne, Podľa popisu čistí vzduch od prachu, dymu atď., Na automat jede skvele a reaguje na kvalitu vzduchu

hoz  Overený zákazník

Kúpila som na základe odporúčania priateľov, ktorí vyskúšali viacero čističiek vzduchu. Túto jedinú nevrátili a sú s ňou spokojní dodnes.

Skvelý výkon., Čistí dobre, lepšie sa dýcha., Veľmi tichý chod na nočný režim, nie je prakticky počuť.

Svetelné diódy na displeji je potrebné na noc prikryť či prelepiť, ak vám vadí výraznejšie svetlo. Bohužiaľ sa nedá vypnúť, ale je to detail., Na plný výkon je trochu hlučnejšia než som čakala, asi ako menšia digestor. Ale to je normálne.

hoz  Overený zákazník

Čističku som kúpil po starostlivom prečítaní všetkých recenzií, a aj keď ju mám zatiaľ krátko v spálni, som spokojný. Hlavne vyzdvihujem tichý chod v noci, do ktorého sa automaticky prepne po súmraku, kedy stíši ešte viac ako na minimálny chod a naozaj ju nie je počuť, čo bol pre mňa rozhodujúci argument pre kúpu. Rozhodol som sa ešte pre jednu (WAC U450) do obývacej izby, pretože ju nemienim stále preťahovať ako mačka mačiatka. Vzduch sa javí naozaj vyčistený, čo ide spoznať aj pocitovo. Cvrlikanie PlasmaWave, ktoré niektorí recenzenti zmieňujú, osobne nepočujem (dúfam, že je snáď je funkčný :-)). Uvidím za dlhšiu dobu používania, ale za ten týždeň, čo túto čističku mám, môžem v podstate podpísať to, čo hovoria používatelia v skorších recenziách. Zatiaľ peňazí neľutujem.

solídne spracovanie, v noci veľmi tichý režim, čo bolo pre mňa zásadnou podmienkou nákupe, v režime "auto" sa nemusím o čističku vôbec starať, vyzerá esteticky a elegantne

ako spomenuté u predošlých recenzií: aj v noci stlmené osvetlenie ovl. panelu je stále dosť (pre mňa veľa) intenzívne, ale dá sa jednoducho zakryť kúskom kartónu. Škoda, že nemá funkciu "vypnutie displeja", ktorá by problém jednoducho vyriešila.

hoz  Overený zákazník

s prístrojom som zatiaľ úplne spokojná, neruší pri spaní

som alergik na pele a prach, výrazne sa zvýšil komfort spania, ráno menej smrkám a už ma nesvrbí poschodie a nos

hoz  Overený zákazník

všetko O.K.

hoz  Overený zákazník

Čističku používal syn z dôvodu peľovej alergie od apríla do konca júna. Bola v prevádzke denne, vo dne aj v noci. Vybrali sme väčší výkon, aby mohla bežať na nižší stupeň - nie je pritom skoro počuť. Má jednoduché ovládanie. Počas trojmesačnej intenzívnej prevádzky nevznikli žiadne problémy. Syn sa v čase peľovej sezóny cítil lepšie, či to bolo spôsobené čističkou alebo iným faktorom, to neviem. S výrobkom sme spokojní. Nákup môžem odporučiť.

Veľký výkon. , Jednoduché ovládanie., Veľmi tichý chod (pri zníženom výkone), neruší pri spánku. , V období "našej" peľovej sezóny fungovala denne vo dne aj v noci bez akýchkoľvek problémov.

hoz  Overený zákazník

Dokonalosť.

hoz  Overený zákazník

kvalitný výrobok, ktorý splnil úplne moje očakávania.

výkonný, tichý, spoľahlivý

hoz  Overený zákazník

Odporúčam

Filtre, ktoré sa dajú vyprať, Pri tomto výkone aj do väčších miestností, Automatický režim, Jednoduché ovládanie

Zatiaľ nič

hoz  Overený zákazník

Odporúčam. Naozaj funguje, ako je reklamované, čas však ukáže.

hoz  Overený zákazník

celkovo zatiaľ spokojný, všetko je v +/-

tichý chod v noci, Intuitívne ovládanie, ľahko prenosné (ľahké a dobre sa drží)

všade sa píše, že filter je umývateľný, vrátane ČESKÝCH oficiálnych stránok výrobcu, ale v anglickom návode je jasne napísané, filtre neumývať., Oficiálne nie české stránky výrobcu sú snáď kórejsky

hoz  Overený zákazník

skúsenosti po týždni zatiaľ veľmi dobré, je ľahký, prenosný, automatizovaný, úplná spokojnosť. Odporúčam všetkým.

veľmi sofistikovaný prístroj, spoľahlivo reaguje na zmeny znečistenia, automatika je prednosťou, vzhľadom k vlastnostiam príjemná cena

hoz  Overený zákazník

Čističku WINIX ZERO rozhodne odporúčam ostatným kupujúcim trpiacim alergiami a astmou pre vynikajúci pomer cena výkon.

Veľmi výkonná čistička, pekný dizajn, tichá a šetrná k odberu prúdu, jednoduché ovládanie a značka WINIX, ktorá má všetky potvrdené certifikáty pre alergikov a astmatikov, vrátane ozónu.

Príslušenstvo

Sada filtrov pre Winix Zero Detail

55 € Bez DPH: 46 €

Súvisiace produkty

Čistička Winix TOWER QS Detail

Čistička Winix TOWER QS

1-2 ks skladom

Doprava zdarma
Vzduchový výkon
405m3/h
Ionizátor
áno
Príkon
55 W

299 € Bez DPH: 249 €

Čistička Winix Zero Pro Detail

Čistička Winix Zero Pro

>5 ks skladom

Doporučujeme
Doprava zdarma
Vzduchový výkon
470m3/h
Ionizátor
ano
Príkon
5-90 W

329 € Bez DPH: 274 €

Čistička StadlerForm VIKTOR biela Detail

Čistička StadlerForm VIKTOR biela

1-2 ks skladom

Doprava zdarma
Vzduchový výkon
200m3/h
Ionizátor
nie
Príkon
34 W

277 € Bez DPH: 231 €

Čistička StadlerForm VIKTOR čierna Detail

Čistička StadlerForm VIKTOR čierna

Externí sklad

Doprava zdarma
Vzduchový výkon
200m3/h
Ionizátor
nie
Príkon
34 W

257 € Bez DPH: 214 €

Hodnotenie zákazníkov
10+ recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť
22.02.2019
Overený zákazník
100 %

Obchod som si vybrala kvôli dostupnosti tovaru, ktoré som chcela, cene a recenziám. Nebola som sklamaná. Naozaj je to obchod, kde čo ponúkajú, tiež majú a dodajú v čo najbližšom termíne. Komunikácia bola skvelá. Nemám pripomienky.