Vážení zákazníci.

Z dôvodu zvýšeného dopytu môže dôjsť k menším zdržaniam pri expedícii objednávok. Robíme maximum, aby tieto zdržania boli čo najkratšie. Ďakujeme za vašu trpezlivosť a pochopenie.

Terénne elektrické kolobežky

Hľadáte parťáka na náročnejšie cesty? Terénny elektrický skúter splní všetky vaše požiadavky. Ponúka veľkú výdrž batérie a slušný výkon, takže vás bude sprevádzať aj na dlhších, náročných trasách. Navyše sa môžete spoľahnúť, že elektrická terénna kolobežka vydrží aj tie najhoršie prírodné podmienky.

Hoci si elektrické kolobežky zvyčajne spájame najmä s mestským prostredím, sú ekologickým riešením komfortu aj pri cestovaní v teréne. Outdooroví dobrodruhovia by si však s mestským modelom na prírodných cestách neporadili. Preto sa na trhu objavili aj terénne kolobežky s elektromotormi, ktoré sú na prírodné trasy oveľa vhodnejšie.


Terénne kolobežky sú navrhnuté tak, aby zvládli aj náročnejšie povrchy ako len betón alebo asfalt vrátane štrku, lesných alebo kamenných ciest. V porovnaní s mestskými modelmi majú oveľa lepšie odpruženie a tlmiče, aby ste nepocítili každú nerovnosť, cez ktorú prechádzate.

Rozdiel medzi terénnymi a mestskými elektrickými kolobežkami spoznáte už pri pohľade na ich konštrukciu a celkový dizajn. Prioritou terénnych modelov je odolnosť, stabilita a ovládateľnosť v náročných podmienkach, zatiaľ čo konštrukcia mestských variantov ponúka väčšiu kompaktnosť, nízku hmotnosť a ľahkú prenosnosť.

To, čo majú oba typy často spoločné, je skladacia konštrukcia, ktorá uľahčuje prepravu a skladovanie elektrickej kolobežky, keď sa nepoužíva. Štandardná nosnosť oboch variantov je 120 kg alebo dokonca 150 kg, ktorú sa v žiadnom prípade neoplatí prekročiť - dôsledkom môže byť prehriatie motora a následná porucha elektrickej kolobežky.

Pneumatiky terénnych kolobežiek sú širšie a majú hlbší dezén, čo zabezpečuje lepšiu trakciu a ovládateľnosť na sypkom povrchu. Okrem toho ponúkajú väčší výkon motora alebo sú dokonca vybavené dvoma motormi, ktoré poskytujú väčší výkon potrebný na zdolávanie strmých stúpaní a nerovností terénu.

Terénne elektrické kolobežky sú navrhnuté tak, aby dosahovali vyššie rýchlosti, čo vám umožní prejsť väčšiu vzdialenosť za kratší čas. Zabezpečuje to najmä výkonný motor s výkonom minimálne 500 W, ktorý môže byť aj niekoľkonásobne vyšší. Tým sa prirodzene zvyšuje maximálna rýchlosť, ktorú môže elektrická kolobežka v teréne dosiahnuť.

Pokiaľ ide o rýchlosť, je dôležité poznamenať, že bez vodičského preukazu sa môžu riadiť len modely s maximálnou rýchlosťou do 25 km/h. Ak teda váš vybraný model dokáže ísť rýchlosťou 30 km/h, 45 km/h alebo ešte rýchlejšie (a to nie je v prípade mnohých našich modelov žiadnou výnimkou), budete potrebovať príslušné vodičské oprávnenie, ktorého konkrétny typ závisí od výkonu samotnej elektrickej kolobežky.

Najdôležitejším parametrom, ktorý odlišuje terénne modely od mestských, je kapacita ich batérie. Zatiaľ čo elektrické kolobežky do mesta v priemere prejdú na jedno nabitie 35 km, terénne varianty zvyčajne zvládnu až 45 km a lepšie modely dokonca 50 km a viac. To umožňuje prekonávať dlhšie vzdialenosti bez potreby častého dobíjania.

Dojazd, ako aj maximálnu rýchlosť však ovplyvňuje viacero faktorov, napríklad štýl jazdy, náročnosť terénu a hmotnosť vodiča. Ak na skútri s hmotnosťou 120 kg jazdí vodič, ktorý váži 50 kg, stroj bude jazdiť inak, ako keby na ňom jazdil niekto, kto váži dvakrát toľko.

Ako sme už spomenuli, terénne elektrické kolobežky sú zvyčajne vybavené pokročilými systémami odpruženia a často aj dvojitými tlmičmi. Práve takéto funkcie sú veľmi dôležité pri jazde na nerovnom povrchu, pretože pohlcujú nárazy a zabraňujú tomu, aby ste cítili každý kameň alebo nerovnosť, cez ktorú prechádzate. Vďaka tomu je jazda plynulejšia a pohodlnejšia.

Pokiaľ ide o pohodlie, praktickým prvkom môže byť sedadlo. Áno, čítate správne - elektrické kolobežky so sedadlom možno nájsť aj medzi terénnymi modelmi. Práve počas dlhých jázd oceníte sedadlo najviac. V niektorých modeloch z našej ponuky môžete sedadlo aj odobrať a prispôsobiť si stroj aktuálnym potrebám.

Dôležitým prvkom sú aj kolesá. Väčšie nafukovacie pneumatiky s hrubým dezénom sú typické pre terénne elektrické kolobežky. Poskytujú vynikajúcu priľnavosť na rôznych typoch povrchov, vďaka čomu má jazdec lepšiu kontrolu nad kolobežkou, a tým aj väčšiu bezpečnosť pri potulkách krajinou.

Na náročné trasy je dôležitá elektrická kolobežka s dostatočnou odolnosťou voči vode a prachu. Keď sa vydáte na dlhšie cesty, môže vás ľahko zastihnúť dažďová prehánka. A riziká spojené s prašnými cestami asi ani netreba spomínať. Konštrukcia s dostatočným stupňom ochrany však udrží všetky komponenty v bezpečí aj v tých najnáročnejších podmienkach a zabezpečí stabilný výkon a dlhú životnosť stroja.

Bezpečnostné prvky však nemusia mať priamy vplyv na samotnú jazdu. Typickým príkladom sú integrované LED svetlá v prednej a zadnej časti elektrického skútra, ktoré zabezpečujú výbornú viditeľnosť stroja aj za zhoršených svetelných podmienok. Podstatným prvkom, ktorým disponujú všetky naše elektrické kolobežky, je prehľadný displej, na ktorom nájdete informácie o aktuálnej rýchlosti a zostávajúcej kapacite batérie.

Na trhu nájdete celý rad terénnych elektrických kolobežiek. Ak však chcete byť s vybraným modelom naozaj spokojní, nemali by ste sa pri jeho výbere unáhliť. Namiesto toho si položte otázku:

  • Ako ďaleko plánujem jazdiť?
  • V akom teréne budem kolobežku najčastejšie používať?
  • Ako často budem musieť kolobežku prenášať?
  • Akú veľkú nosnosť potrebujem?
  • Môžem počas jazdy dlho stáť?

Na základe parametrov, funkcií a recenzií používateľov bude oveľa jednoduchšie vybrať si model, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch. Ak si neviete vybrať, môžete sa pozrieť na naše porovnanie najlepších modelov elektrických kolobežiek pre aktuálny rok.

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z nich, elektrické kolobežky otvárajú veľa možností pre obyvateľov miest aj pre outdoorových nadšencov. Ich robustná konštrukcia, výkonné motory a pokročilé funkcie umožňujú jazdcom zdolávať náročné trasy a objavovať prírodu úplne novým, ekologickým spôsobom. 

Ďalšie informácie
Terénna elektrická kolobežka AERIUM H5600 čierna Detail

2 149 €

Terénna elektrická kolobežka AERIUM H5600 čierna

30 dní na vrátenie
Doprava zdarma
Darček zdarma

30.08.2024

Maximálne stúpanie (%) 40, Dojazd max. (km) 100, Maximálna rýchlosť (km/h) 80,
elektrický skladací skúter do terénu, dvojitý motor s výkonom 5600 W, dojazd až 100 km, maximálna rýchlosť až 80 km/h, nosnosť 150 kg, smerovky
Terénna elektrická kolobežka AERIUM HX 2400 W Dual čierna Detail

1 719 €

Terénna elektrická kolobežka AERIUM HX 2400 W Dual čierna

30 dní na vrátenie
Doprava zdarma

Na dotaz

Maximálne stúpanie (%) 30, Dojazd max. (km) 70, Maximálna rýchlosť (km/h) 40,
elektrická kolobežka do terénu, duálny motor s výkonom 2400 W, dojazd až 70 km, maximálna rýchlosť až 40 km/h, nosnosť 120 kg


Najlepšie mobilné klimatizácie 2024 – Aerium.sk vám poradí, ktorá najlepšie chladí

Je vám teplo? Pripravili sme pre vás test tých najlepších modelov mobilných klimatizácií. ☑️ Ktorý je najtichší, najvýkonnejší či najúspornejší?

Najlepšie elektrokolobežky na rok 2024: Akú vybrať?

Hľadáte elektrokolobežku a neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Pozrite sa s nami na najlepšie hodnotené modely Aerium na rok 2024.
4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Čistý vzduch

Najlepšie čističky vzduchu 2024: Vybrali sme pre vás TOP modely!

Uvažujete o kúpe čističky vzduchu? Potom ste na správnom mieste! Otestovali sme pre vás populárne modely a vybrali sme šesť najlepších. Ktorú si vyberiete?

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Overený zákazník
19.06.2024

Obchod som si vybrala kvôli dostupnosti tovaru, ktoré som chcela, cene a recenziám. Nebola som sklamaná. Naozaj je to obchod, kde čo ponúkajú, tiež majú a dodajú v čo najbližšom termíne. Komunikácia bola skvelá. Nemám pripomienky.