RC lietadlá

RC lietadlá predstavujú z hľadiska ovládania náročnejšiu možnosť ako autá alebo tanky, preto je potrebné venovať ich výberu veľkú pozornosť. Pilotovanie modelov lietadiel nie je také náročné ako lietanie so skutočným vetroňom, ale aj tak si vyžaduje tréning a predovšetkým čas na zvládnutie tejto činnosti. Naše modely AERIUM sú na tento účel ideálne!


Medzi RC modelmi lietadiel nájdete repliky rôznych typov lietadiel. Vybrať si tak môžete napr. vetrone, stíhačky alebo vrtuľové a dopravné lietadlá. Výnimkou nie sú ani špeciálne modely prispôsobené na pristávanie na vode.

Veľmi obľúbené vrtuľové lietadlá sú vo väčšine prípadov odvodené od známych lietadiel Cessna. RC klzáky sú vybavené vrtuľou na vzlet a potom s nimi môžete krásne plachtiť vo vzduchu. RC dopravné lietadlá sú väčšie a lietajú pomalšie, ale sú silne obľúbené medzi profesionálmi.

RC modely lietadiel sú najčastejšie vybavené elektromotorom poháňaným batériou, ktorú možno ľahko dobíjať, čo platí aj pre výrobky AERIUM. Zvyčajne dosahujú maximálnu rýchlosť až 50 km/h. Pre náročných však existujú aj spaľovacie varianty, ktoré nevyžadujú dobíjanie a ponúkajú aj úžasne autentický zvuk.

Keďže RC modely lietadiel sú pomerne náročné na ovládanie, odporúčame vybrať si odolný model s rôznymi asistentmi, aby ste mohli začať. O čom hovoríme? Na diaľkovom ovládaní nájdete napríklad tlačidlo "Panic", ktoré okamžite vyrovná lietadlo. Asistent SAFE+ dokáže automaticky pristáť s modelom na mieste vzletu. Uistite sa tiež, že lietadlo má dostatočne silný podvozok pre tvrdšie pristátia.

Ďalšie informácie

RC lietadlo S-IDEE CESSNA 182 SKYLANE Detail

99 €

Maximálny prevádzkový čas (m... 30, Maximálny dosah ovládanie (k... 0,2, Kapacita batérie (Ah) 0,5,
RC lietadlo S-IDEE SKY-KING červená Detail

108 €

Maximálny prevádzkový čas (m... 14, Maximálny dosah ovládanie (k... 0,2, Kapacita batérie (Ah) 0,3,
RC lietadlo AERIUM CESSNA Z50 červená Detail

69 €

Maximálny prevádzkový čas (m... 25, Maximálny dosah ovládanie (k... 0,1, Kapacita batérie (Ah) 0,3,


4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Odvlhčovani

Najlepšie odvlhčovače vzduchu 2024 – Aerium.sk predstavuje TOP modely

Máte orosené okná alebo plesne vo vašej domácnosti? To znamená problémy s nadmernou vlhkosťou – naše TOP odvlhčovače si s ňou však dokážu dokonale poradiť. Ktorý z nich si vyberiete?

Najlepšie elektrokolobežky na rok 2024: Akú vybrať?

Hľadáte elektrickú kolobežku a neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Pozrite sa s nami na najlepšie hodnotené modely Aerium na rok 2024.
4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Drony a lietanie

Najlepšie drony Aerium na rok 2024: Ktorý si vybrať?

Hľadáte dron s kamerou na spestrenie svojich videí z ciest alebo dokonca na prerazenie v oblasti influencerov? Pripravili sme pre vás porovnanie našich TOP modelov!

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Overený zákazník
11.03.2024

Dobré podklady pre výber, prehľadné stránky vrátane videí, dobrá komunikácia s obchodom. Kvalitu zakúpené klimatizácie riadne vyskúšam až s nástupom letných horúčav, zatiaľ je všetko v poriadku, som spokojný. Obchod odporúčam.