RC vrtuľníky

RC vrtuľníky sú podobné modelom lietadiel - ich ovládanie je o niečo náročnejšie ako pri autách alebo tankoch, takže musíte si vybrať s ohľadom na skúsenosti pilota. Naše modely AERIUM sú však vhodné aj pre začiatočníkov, takže sa môžete rýchlo naučiť tieto modely ovládať - niektoré z nich sú vybavené aj kamerou. Sú poháňané elektromotorom pripojeným k batérii, ktorú možno dobíjať z elektrickej siete.


RC vrtuľníky sa delia predovšetkým podľa usporiadania ich rotorov. Všetky modely možno rozdeliť do nasledujúcich troch kategórií.

  • Protibežné rotory - RC vrtuľníky sú vybavené dvoma radmi rotorových listov. Táto možnosť je vhodná pre začiatočníkov, pretože umožňuje ľahšie manévrovanie.
  • Hlavný a chvostový rotor - poskytuje vyššiu rýchlosť ako predchádzajúca možnosť. Modely s takýmto vybavením sa však ťažšie ovládajú a začiatočník môže mať problém vôbec ich udržať vo vzduchu.
  • Tandemové usporiadanie rotora - Dve vrtule uložené za sebou, ktoré umožňujú ľahšie ovládanie ako predchádzajúca verzia, ale neposkytujú takú manévrovateľnosť.

RC vrtuľníky možno rozdeliť aj podľa počtu smerov, ktorými sa lietadlo pohybuje. Podľa toho rozdeľujeme modely do troch kategórií, ktoré popíšeme nižšie.

  • Trojkanálové RC vrtuľníky umožňujú pohyb hore a dole, dopredu a dozadu a otáčanie okolo svojej osi. Tento variant je najvhodnejší pre začiatočníkov.
  • Štvorkanálové RC vrtuľníky ponúkajú aj pohyb do strán vpravo a vľavo. Toto ovládanie sa odporúča skúsenejším pilotom, ktorí ocenia širšie možnosti manévrovania.

Šesťkanálové RC vrtuľníky sú určené výlučne pre veľmi pokročilých pilotov. Modely umožňujú ďalšie typy manévrov a špeciálne letové nastavenia pre náročnejších.

Ďalšie informácie

RC vrtuľník AERIUM C186 4CH CAMOUFLAGE zelený Detail
159 €
99 €So zľavovým kódom
Maximálny prevádzkový čas (m... 15, Maximálny dosah ovládanie (k... 0,1, Kapacita batérie (Ah) 0,35,
RC vrtuľník AERIUM C127 GPS 720P sivý Detail

119 €

Maximálny prevádzkový čas (m... 15, Maximálne rozlíšenie videa (... 1280x720 (HD..., Maximálny dosah ovládanie (k... 0,1,


4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Odvlhčovani

Najlepšie odvlhčovače vzduchu 2024 – Aerium.sk predstavuje TOP modely

Máte orosené okná alebo plesne vo vašej domácnosti? To znamená problémy s nadmernou vlhkosťou – naše TOP odvlhčovače si s ňou však dokážu dokonale poradiť. Ktorý z nich si vyberiete?

Najlepšie elektrokolobežky na rok 2024: Akú vybrať?

Hľadáte elektrickú kolobežku a neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Pozrite sa s nami na najlepšie hodnotené modely Aerium na rok 2024.
4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Drony a lietanie

Najlepšie drony Aerium na rok 2024: Ktorý si vybrať?

Hľadáte dron s kamerou na spestrenie svojich videí z ciest alebo dokonca na prerazenie v oblasti influencerov? Pripravili sme pre vás porovnanie našich TOP modelov!

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Overený zákazník
01.03.2024

Odporúčam aj ostatným nákup v tomto obchode. V piatok som tovar objednal a v utorok dopoludnie bolo dodané. Zatiaľ som klimošku nevyskúšal, nebolo dostatočné horúco. Dúfam, že bude fungovať podľa mojich predstáv.