Elektrické kolobežky so sedadlom

Nechcete jazdiť v stoji? Riešením môže byť elektrická kolobežka so sedadlom! Môžete na nej jazdiť v sede aj v stoji, takže unaveným nohám alebo chrbtu môžete uľaviť presne vtedy, keď to potrebujete. Elektrická kolobežka so sedadlom jednoducho ponúka dokonalé pohodlie za každých okolností.

Elektrické kolobežky pre dospelých so sedadlom v sebe spájajú rýchlosť a kompaktnosť tradičných modelov, ale prinášajú so sebou väčší komfort a stabilitu pri jazde. To z nich robí univerzálne riešenie na dochádzanie do práce a voľnočasové jazdy. 

Keďže sa vyrábajú v mestskom aj terénnom variante, môžu ponúknuť rôzny maximálny dojazd a výkon motora. Väčšina z nich má výkon do 1 000 W, ale nájdete aj modely s viac ako dvojnásobným výkonom, ktoré sú vhodné najmä na dlhé cesty mimo mesta alebo pre ľudí s ťažším nákladom.

Samozrejme však existujú aj praktické modely na cestovanie po meste. Nemajú síce vysokú maximálnu rýchlosť ani mimoriadne dlhý dojazd, ale ponúkajú praktické funkcie, ako je nákupný košík alebo nastaviteľné sedadlo. Svoje každodenné pochôdzky tak môžete vybaviť rýchlo, efektívne a pohodlne.


Samotné sedadlo poskytuje väčšie pohodlie pri jazde a umožňuje relaxovať na dlhších cestách. Väčšina modelov je navyše nastaviteľná, aby sa prispôsobila ľuďom s rôznou výškou a osobnými preferenciami. Okrem toho majú tieto kolobežky riadidlá umiestnené vyššie ako tradičné elektrické kolobežky, čo podporuje lepšie držanie tela a znižuje záťaž na chrbát a ruky jazdca.

Elektrické kolobežky so sedadlom sú navrhnuté s ohľadom na ergonómiu a funkčnosť. Zvyčajne majú robustný rám vyrobený z ľahkých materiálov, ako je hliník, ktorý zabezpečuje vysokú odolnosť a jednoduchú manipuláciu. 

Takéto materiály tiež znižujú hmotnosť kolobežky, čo má pozitívny vplyv na jej spotrebu energie. To sa odráža na výdrži batérie, vďaka ktorej môžete s väčšinou modelov prejsť 35 až 45 km (s kapacitou približne 12 Ah). Svoju úlohu však zohráva mnoho faktorov vrátane kapacity konkrétnej batérie, hmotnosti jazdca a nákladu, ako aj samotného štýlu jazdy a náročnosti terénu. Ak máte pred sebou trasu, ktorá zahŕňa veľa strmých kopcov, dojazd sa môže znížiť na 30 km alebo menej. 

Dôležité je tiež dodržiavať výrobcom stanovenú nosnosť, aby sa predĺžila jazda a zaistila bezpečnosť na ceste. Len si predstavte, že na kolobežku, ktorá unesie 120 kg, naložíte 200 kg na každú jazdu. Nielenže by ste extrémne zaťažili batériu, ale preťažili by ste aj ostatné komponenty, čo by takmer určite skôr či neskôr viedlo k poruche.

Elektrické kolobežky vybavené sedadlom sú atraktívnym riešením pre širokú škálu zákazníkov. Poskytujú pohodlný a komfortný spôsob dopravy pre tých, ktorí pri jazde radšej sedia, než stoja. Sú tiež ideálne pre tých, ktorí hľadajú tichšiu jazdu.

Vďaka ich rýchlosti, kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti sú elektrické kolobežky so sedadlom vhodné na pohyb v mestskej premávke. Umožňujú ľahké manévrovanie v premávke, jednoduché parkovanie a napríklad aj ich uskladnenie v práci.

Ponúkajú flexibilnejší spôsob cestovania na krátke a stredné vzdialenosti, a preto sú ideálnou alternatívou k cestovaniu autom a verejnou dopravou.

Využívajú ich však nielen obyvatelia miest, ale aj turisti a dobrodruhovia. Poskytujú efektívny spôsob spoznávania miest a zaujímavostí a umožňujú vám počas dovolenky stihnúť oveľa viac. Slúžia aj na rekreačné účely, takže si môžete vychutnať pobyt na čerstvom vzduchu bez toho, aby ste museli urobiť tisíce krokov.

Hoci by ste to na prvý pohľad netipovali, elektrické kolobežky so sedadlom sú vybavené výkonnými elektromotormi, ktoré im umožňujú vyvinúť rýchlosť 50 km/h a dokonca aj vyššiu. To vám umožní nielen rýchlu jazdu, ale aj ľahké zdolávanie strmších kopcov. 

Samozrejme, závisí to od konkrétneho modelu a vášho štýlu jazdy. Zatiaľ čo niektorí ľudia sa pohodlne pohybujú mimo mesta rýchlosťou 45 km/h, iní neprekročia 30 km/h. Priamo v centre mesta potom pravdepodobne pôjdete ešte pomalšie a bežne sa budete pohybovať okolo rýchlostného limitu 15-25 km/h.

Motor je zvyčajne umiestnený v blízkosti zadného kolesa, čo zabezpečuje efektívny prenos výkonu. Okrem toho sú mnohé modely vybavené rekuperačnými brzdovými systémami, ktoré pri spomaľovaní premieňajú kinetickú energiu na elektrickú, čím predlžujú životnosť batérie a zvyšujú celkovú účinnosť.

Elektrické kolobežky so sedadlom sú tiež vybavené dôležitými bezpečnostnými prvkami. Štandardom sú predné a zadné svetlá pre lepšiu viditeľnosť v tme a odrazky, ktoré zabezpečia, že si vás ostatní účastníci cestnej premávky počas jazdy určite všimnú. 

Niektoré modely sú vybavené aj kotúčovými brzdami pre spoľahlivosť a odolnosť. Na zvýšenie stability výrobcovia zvyčajne vybavujú elektrické kolobežky na sedadle pneumatikami so širšími plášťami so zvýšenou trakciou, ktoré dobre držia na rôznych povrchoch.

Ďalšou dôležitou výhodou elektrických kolobežiek so sedadlom je ich šetrnosť k životnému prostrediu. Keďže sú poháňané elektromotorom, produkujú nulové emisie, čím prispievajú k čistejšiemu ovzdušiu v mestách. Vodiči sa tak môžu aktívne podieľať na znižovaní uhlíkovej stopy a podporovať udržateľné možnosti dopravy.

Elektrický pohon so sebou prináša aj finančné úspory. Vzhľadom na rastúce náklady na palivo a údržbu tradičných vozidiel sú elektrické skútre cenovo dostupnou alternatívou. Je však potrebné priebežne kontrolovať dotiahnutie skrutiek alebo napríklad nastavenie bŕzd, čo zabezpečí pravidelný servis.

Jediné, čo sa od vás vyžaduje, je udržiavať elektrický skúter v čistote a v prípade potreby vymeniť pneumatiky. Ušetríte tak nielen peniaze, ale aj čas a starosti.

Ďalšie informácie
Terénna elektrická kolobežka AERIUM H5600 čierna Detail

2 149 €

Maximálne stúpanie (%) 40, Dojazd max. (km) 100, Maximálna rýchlosť (km/h) 80,


4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Odvlhčovani

Najlepšie odvlhčovače vzduchu 2024 – Aerium.sk predstavuje TOP modely

Máte orosené okná alebo plesne vo vašej domácnosti? To znamená problémy s nadmernou vlhkosťou – naše TOP odvlhčovače si s ňou však dokážu dokonale poradiť. Ktorý z nich si vyberiete?

Najlepšie elektrokolobežky Aerium na rok 2024: Akú vybrať?

Hľadáte elektrickú kolobežku a neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Pozrite sa s nami na najlepšie hodnotené modely Aerium na rok 2024.
4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Drony a lietanie

Najlepšie drony Aerium na rok 2024: Ktorý si vybrať?

Hľadáte dron s kamerou na spestrenie svojich videí z ciest alebo dokonca na prerazenie v oblasti influencerov? Pripravili sme pre vás porovnanie našich TOP modelov!

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

01.01.2022
Overený zákazník
100 %

Odporúčam aj ostatným nákup v tomto obchode. V piatok som tovar objednal a v utorok dopoludnie bolo dodané. Zatiaľ som klimošku nevyskúšal, nebolo dostatočné horúco. Dúfam, že bude fungovať podľa mojich predstáv.