Drony pre začiatočníkov

Ste pripravení vydať sa na dobrodružnú cestu do sveta lietania? Všetkým začiatočníkom odporúčame vybrať si drony s jednoduchým ovládaním, stabilným letom a intuitívnymi funkciami, ktoré vám umožnia rýchlo sa vzniesť do vzduchu. Preto sme pripravili tento výber produktov, ktoré vám uľahčia výber dronu pre začiatočníkov.

 

V prvom rade si musíte ujasniť, či vyberáte jednoduchý dron pre deti na hranie, alebo hľadáte kúsok, ktorý vám umožní natáčať kvalitné videá na cestách. Hračky by mali mať maximálnu hmotnosť do 249 g - dron, ktorý je len o gram ťažší, by ste museli zaregistrovať na Úrade pre civilné letectvo a absolvovať pilotné skúšky.

Registrácii sa nevyhnete ani v prípade dronu vybaveného kamerou, čo platí aj v prípade, že ide o mini model a jeho hmotnosť spĺňa limit 250 g. Výhodou je, že registrácia ani absolvovanie skúšky nič nestojí a dá sa vykonať úplne online, takže nepredstavuje veľkú prekážku.

Pri výbere svojho prvého dronu môžete byť zmätení - a niet divu, každý model ponúka iné špecifikácie a funkcie a všetky sľubujú skvelý zážitok z lietania. Prvé lety môžu byť náročné, preto by vás v prvom rade mala zaujímať výdrž batérie a možnosť jej výmeny za náhradnú. Čas letu si môžete mnohonásobne predĺžiť a naučiť sa lietať oveľa rýchlejšie. 

Rozhodujúcimi faktormi pri výbere dronu môžu byť aj jeho veľkosť a hmotnosť. Ak plánujete dron často prenášať, najlepšie pre vás budú skladacie varianty, ktoré sa ľahko zmestia do batohu bez toho, aby sa pri dlhších prechádzkach prehýbali. Mnohé drony v našej ponuke sa dodávajú aj s praktickým puzdrom na prenášanie, do ktorého môžete uložiť aj ovládač alebo náhradné batérie a vrtule.

Dbajte na kvalitu zhotovených fotografií a videí, najmä ak plánujete videá zdieľať na sociálnych sieťach alebo ich používať na komerčné účely. Čím kvalitnejšie zábery urobíte, tým profesionálnejším dojmom môžete pôsobiť.

Základným prvkom na pilotovanie dronu je ovládač, ale mnohé modely sa dajú ovládať aj smartfónom, ale ich funkcie sú mierne obmedzené. Ak si vyberiete model s kamerou, môžete s ňou spárovať aj telefón, aby ste videli, kde dron letí v reálnom čase. Vďaka tomu máte väčšiu kontrolu nad letom.

Stabilizácia je tiež veľmi dôležitá pre ovládanie dronu a kvalitu všetkých záberov. Na jej zabezpečenie môže výrobca vybaviť dron GPS a gyroskopickou stabilizáciou, ktorá mu pomáha udržiavať vyváženú polohu kamery v rámci vertikálnej a horizontálnej osi.

Ovládanie môžu výrazne uľahčiť aj funkcie, ako je detekcia prekážok pomocou laserových senzorov. Mnohé drony sa tiež dokážu automaticky vyhýbať prekážkam, čo vám ušetrí množstvo nárazov a pádov a problémy s výmenou dielov alebo opravami. 
Návrat domov je tiež užitočná funkcia, ktorú môžu ponúknuť mnohé drony z našej ponuky. Zariadenie si zapamätá miesto vzletu a potom sa automaticky vráti k vám, keď stlačíte príslušné tlačidlo na ovládači. To je pre vás ako začiatočníka ideálne, pretože sa nemusíte obávať straty dronu.

V tomto ohľade majú drony vybavené systémom GPS značnú výhodu. Ak by ste náhodou stratili signál, na väčšine modelov môžete lokalizovať ich polohu a stratené zariadenie bez problémov opäť nájsť. Počas prvých letov však rozhodne neodporúčame lietať príliš ďaleko - namiesto toho majte dron vždy na dohľad, aby ste predišli nehodám a prípadným zraneniam tretích osôb.

Ďalšie informácie

Ľudová trieda
Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera - 3 batérie Detail
129 €
99 €So zľavovým kódom
Maximálny prevádzkový čas (m... 20, Maximálne rozlíšenie fotogra... 3840x2160 (U..., Maximálne rozlíšenie videa (... 1920x1080 (H...,
Stredná trieda
Dron AERIUM L900 GPS 4K čierny - 3 batérie Detail
249 €
149 €So zľavovým kódom

Dron AERIUM L900 GPS 4K čierny - 3 batérie

Doporučujeme

>5 ks skladom

Maximálny prevádzkový čas (m... 28, Maximálne rozlíšenie fotogra... 3840x2160 (U..., Maximálne rozlíšenie videa (... 1920x1080 (H...,
Prémiová trieda
Dron AERIUM SG MAX GPS - 2 batérie Detail

419 €

Dron AERIUM SG MAX GPS - 2 batérie

Doporučujeme

Dlhodobo vypredané

Maximálny prevádzkový čas (m... 27, Maximálne rozlíšenie fotogra... 4096x3072 (4..., Maximálne rozlíšenie videa (... 2048x1080 (2...,
Dron Syma X30 Detail

209 €

Dron Syma X30

Doporučujeme

2 ks skladom

Maximálny prevádzkový čas (m... 27, Maximálne rozlíšenie fotogra... 4096x2160 (4..., Maximálne rozlíšenie videa (... 1920x1080 (H...,
Dron Syma X23W čierna Detail

89 €

Dron Syma X23W čierna

Doporučujeme

4 ks skladom

Maximálny prevádzkový čas (m... 8, Maximálne rozlíšenie fotogra... 640x480 (VGA..., Maximálne rozlíšenie videa (... 640x480 (VGA...,
Dron AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS – 3 batérie Detail
299 €
219 €So zľavovým kódom

Dron AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS – 3 batérie

Doporučujeme

>5 ks skladom

Maximálny prevádzkový čas (m... 25, Maximálne rozlíšenie fotogra... 5120x2880 (5..., Maximálne rozlíšenie videa (... 2048x1080 (2...,
Dron DJI Mini 3 Pro - 1 batérie Detail

1 099 €

Dron DJI Mini 3 Pro - 1 batérie

Na dotaz

Maximálny prevádzkový čas (m... 34, Maximálne rozlíšenie fotogra... 8064x6048, Maximálne rozlíšenie videa (... 3840x2160 (4...,


Najlepšie mobilné klimatizácie 2024 – Aerium.sk vám poradí, ktorá najlepšie chladí

Je vám teplo? Pripravili sme pre vás test tých najlepších modelov mobilných klimatizácií. ☑️ Ktorý je najtichší, najvýkonnejší či najúspornejší?

Najlepšie elektrokolobežky na rok 2024: Akú vybrať?

Hľadáte elektrokolobežku a neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Pozrite sa s nami na najlepšie hodnotené modely Aerium na rok 2024.
4 minúty čítania / Odborné poradenstvo Čistý vzduch

Najlepšie čističky vzduchu 2024: Vybrali sme pre vás TOP modely!

Uvažujete o kúpe čističky vzduchu? Potom ste na správnom mieste! Otestovali sme pre vás populárne modely a vybrali sme šesť najlepších. Ktorú si vyberiete?

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Overený zákazník
09.05.2024

Som spokojný, pre nás, ktorí nemajú bydlisko v Prahe alebo Brne, je možnosť jedine nákup cez internet. Keď je firma solídna, som určite spokojný a samozrejme odporúčam.