S dlhodobo vysokou vlhkosťou vzduchu sa nie je dobré zahrávať. Našťastie existujú odvlhčovače vzduchu, ktoré dokážu jednoducho a efektívne optimalizovať kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti a zabrániť vzniku plesní a iných problémov spojených s príliš vlhkým vzduchom.

Na postup pri výbere odvlhčovača sme sa už zamerali v článku Vyberáme odvlhčovač vzduchu: aký typ je pre vás najvhodnejší? – takže ak sa ešte len snažíte zorientovať v rôznych typoch, neváhajte si ho prečítať.

Dnes však pôjdeme viac do hĺbky a predstavíme si najlepšie modely ako menších, tak aj výkonnejších odvlhčovačov. Každý z nich sme dôkladne otestovali a môžeme vám prezradiť, že absolútnym víťazom nášho testu je…

 

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

VÍŤAZ TESTU

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

Celkové hodnotenie:  

90 %  Imagem

 • Odvod kondenzátu samospádom
 • Digitálny hygrostat pre udržiavanie stabilnej vlhkosti vzduchu
 • Veľmi tichá prevádzka
 • Ovládanie prostredníctvom Wi-Fi
 • Čistenie vzduchu (vrátane HEPA a uhlíkového filtra)
 • Väčšie rozmery

 

 

Imagem

Ako testovanie prebiehalo?

Dali sme dokopy všetky obľúbené modely odvlhčovačov z dvoch skupín - kúpeľňové a výkonné odvlhčovače. Potom sme ich ohodnotili na stupnici od 1 do 10 na základe najdôležitejších parametrov:

 • hlučnosť,
 • výkon,
 • kompaktnosť,
 • cena,
 • spotreba,
 • funkcie.

Následne sme vypočítali celkové hodnotenia a všetko sme pre vás zhrnuli do tabuliek, aby ste mali prehľad o tom, aké sú silné stránky jednotlivých modelov.

 

Najlepšie kúpeľňové odvlhčovače vzduchu 2023

Prvou skupinou najlepších odvlhčovačov sú takzvané kúpeľňové modely. Tento názov vyplýva zo skutočnosti, že sú vhodnejšie na použitie v malých miestnostiach alebo tam, kde nie sú problémy s vlhkosťou tak závažné. Poradie tých najlepších nájdete v nasledujúcej tabuľke::

 

 

 

Model

Hlučnosť

Výkon

Kompaktnosť

Cena

Spotreba

Funkcie

Celkové hodnotenie

Detail produktu

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

Olimpia Splendid Aquaria 14P

8

10

7

7

9

8

82 %

Zobraziť produkt

2.

AERIUM DH500 Ionic

AERIUM DH500 Ionic

10

5

10

9

7

7

80 %

Zobraziť produkt

3.

GREE FANCY

Gree Fancy

7

9

6

8

7

7

79 %

Zobraziť produkt

4.

Concept OV1210 PERFECT

Concept OV1210 PERFECT

6

7

8

8

8

6

72 %

Zobraziť produkt

Každý z týchto odvlhčovačov vám samozrejme predstavíme detailnejšie, aby ste získali lepšiu predstavu o jeho funkciách a použití.

 


 

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

Maximálna hlučnosť: 40 dB

Odvlhčovací výkon: 14 l/24 h

Rozmery: 51,2×29,4×11,6 cm

Príkon: 250 W

Funkcie: Odvod kondenzátu samospádom, prachový a uhlíkový filter

Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 14P

 

Celkové hodnotenie:  

82 %  Imagem

Medzi menšími odvlhčovačmi sa na prvom mieste umiestnil model Olimpia Splendid Aquaria 14P, ktorý prevyšuje ostatné modely najmä z hľadiska výkonu. Na rozdiel od nich sa nejedná o odvlhčovač s Peltierovým článkom, ale s klasickým kompresorom. Vďaka tomu dokáže ponúknuť mnohonásobne vyšší odvlhčovací výkon.

 • Signalizácia plnej nádobky
 • Indikátor teploty a vlhkosti
 • Prachový a uhlíkový filter
 • Vysoký výkon
 • Väčšie rozmery

 

Recenzia

Ak vám záleží na celkovej kvalite vzduchu vo vašej domácnosti, oceníte aj filtráciu vzduchu prostredníctvom prachových a uhlíkových filtrov, ktoré odstraňujú nečistoty a zápach. Okrem toho zvláda odvlhčovanie bez zbytočného hluku. V porovnaní s konkurenčnými modelmi je približne o 10 % tichší, takže vás nebude rušiť pri bežných činnostiach.

Ku komfortnému odvlhčovaniu prispieva aj väčšia nádoba, ktorá pohltí až dva litre kondenzátu. Ďalšou výhodou je možnosť odvodu samospádom, vďaka ktorej odpadajú všetky problémy s vylievaním kondenzátu. Obsluhu uľahčuje digitálny displej s hygrostatom, ktorý dokáže automaticky udržiavať nastavenú relatívnu vlhkosť.

 

Finálny verdikt

Odvlhčovač Olimpia Splendid Aquaria 14P ponúka veľmi dobrý pomer cena/výkon. Je vhodný najmä do menších miestností, ale poradí si aj s miestnosťami, v ktorých sa dlhodobo udržiava vyššia vlhkosť. Ak sme práve popísali vašu situáciu, s týmto modelom určite neurobíte chybu. Zvážte len väčšie rozmery v porovnaní s inými kúpeľňovými modelmi.

 

2.

AERIUM DH500 Ionic

 

Maximálna hlučnosť: 35 dB

Odvlhčovací výkon: 0,5 l/24 h

Rozmery: 27×20×11,5 cm

Príkon: 42 W

Funkcie: Odvod kondenzátu samospádom, ionizátor a prachový filter

AERIUM DH500 Ionic

 

Celkové hodnotenie:  

80 %  Imagem

Hlavnou výhodou odvlhčovača AERIUM DH500 Ionic je jeho úsporná prevádzka a malé rozmery. Vďaka tomu ponúka efektívne riešenie na zníženie vlhkosti v tých najmenších miestnostiach bez toho, aby vám prekážal. Keďže funguje na báze Peltierovho článku, je veľmi tichý a ľahký, takže sa aj jednoducho prenáša.

 • Pomerne veľká nádoba na vodu
 • Automatické vypnutie pri naplnení nádoby
 • Ionizátor a prachový filter
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Menší odvlhčovací výkon

Recenzia

Okrem odvlhčovania dokáže vzduch zbaviť aj rôznych nečistôt. Nemôže nahradiť plnohodnotnú čističku vzduchu, ale prostredníctvom prachového filtra absorbuje väčšie častice vznášajúce sa vo vzduchu a vďaka ionizátoru vytvára príjemnejší vzduch.

Z hľadiska obsluhy vás poteší veľká nádoba na vodu s objemom 1,2 litra. Okrem toho sa stroj po naplnení automaticky vypne, čím pomáha predchádzať neželaným nehodám a skratom. Kondenzát je možné odvádzať aj do samospádu.

 

Finálny verdikt

Hľadáte kompaktný a funkčný odvlhčovač vzduchu do kúpeľne, špajze alebo šatne? AERIUM DH500 Ionic vaše požiadavky dokonale splní. Nezaberá veľa miesta, je tichý a má nízku spotrebu energie, takže si bez problémov poradí aj s menšími výkyvmi vlhkosti. Navyše je za rozumnú cenu.

 

3.

Gree Fancy

 

Maximálna hlučnosť: 42 dB

Odvlhčovací výkon: 12 l/24 h

Rozmery: 49,6×35,3×22,5 cm

Príkon: 220 W

Funkcie: odvod kondenzátu samospádom

Gree Fancy

 

 

Celkové hodnotenie:  

79 %  Imagem

Je pre vás dobrý pomer cena/výkon prioritou? Potom je Gree Fancy pravdepodobne to pravé pre vás. Vďaka kompresorovej technológii dokáže vyprodukovať až 12 litrov za deň, čo z neho robí vhodného kandidáta na sušenie menších miestností vďaka kombinácii vzduchového výkonu až 115 m3 za hodinu a 3-litrovej nádoby.

 • Skvelý výkon
 • Samočinný odvod kondenzátu
 • Nízka údržba
 • Vyššia hladina hluku

Recenzia

Milovníkov moderných riešení poteší dotykový displej, ktorý umožňuje vybrať požadované funkcie a nastaviť úroveň výkonu niekoľkými kliknutiami. Na displeji sa zobrazuje aj stav jednotky a nádoby na kondenzát - ak je plná, odvlhčovač sa automaticky vypne.

 

Finálny verdikt

Gree Fancy je praktický a cenovo dostupný odvlhčovač, ktorý zodpovedá prísloviu "za málo peňazí veľa muziky", pretože kompresorová technológia zabezpečuje rýchle a úsporné odvlhčovanie. Niektorí používatelia môžu využívať aj samočinné odstraňovanie kondenzátu.

 

4.

Concept OV1210 PERFECT

 

Maximálna hlučnosť: 50 dB

Odvlhčovací výkon: 0,75 l/24 h

Rozmery: 31,5×19,5×21,5 cm

Príkon: 45 W

Funkcie: Čistenie vzduchu cez predfilter, uhlíkový filter a HEPA filter

Concept OV1210 PERFECT

 

 

Celkové hodnotenie:  

72 %  Imagem

Čistý vzduch bez vlhkosti? Žiadny problém! Kompaktný odvlhčovač vzduchu Concept OV1210 PERFECT dokáže optimalizovať vlhkosť vzduchu v miestnostiach s plochou do 25 m2 a zároveň udržiavať vzduch bez nečistôt, zápachu a dokonca vírusov, baktérií a alergénov. Vzduch prechádza cez tri rôzne filtre - prachový, uhlíkový a HEPA filter.

 • Atraktívny a moderný design
 • Rôzne úrovne čistenia vzduchu
 • Úsporná prevádzka
 • Jednoduché ovládanie
 • Kondenzát nie je možné odvádzať samospádom

Recenzia

Jeho hlavnou funkciou je samozrejme odvlhčovanie, pri ktorom môžete prepínať medzi tromi rôznymi úrovňami výkonu. Pri maximálnom využití dokáže vzduch zbaviť až trištvrte litra vody denne. Ten sa potom zhromažďuje v nádrži s objemom 1 l - bohužiaľ, nie je k dispozícii žiadny odvod do samospádu. Po naplnení zásobníka vodou sa zariadenie automaticky vypne a svetelná kontrolka vás upozorní, aby ste zachytenú vodu vyliali.

Ovládanie odvlhčovača spríjemňuje aj intuitívny dotykový panel, ktorý uľahčuje nastavenie požadovaného režimu. Zariadenie je veľmi tiché a jeho moderný dizajn zaručuje, že dokonale zapadne do vašej domácnosti.

 

Finálny verdikt

Hľadáte odvlhčovač a čističku vzduchu v jednom? Potom pre vás môže byť vhodným riešením práve model Concept OV1210 PERFECT. Vzduch prechádza cez tri rôzne filtre a je kompaktný, tichý a jednoducho sa používa. Nedokáže si poradiť s väčšími miestnosťami, ale na odvlhčenie kúpeľne alebo iných menších miestností postačí bez problémov.

 

Najlepšie výkonné odvlhčovače vzduchu 2023

Druhou skupinou, na ktorú sme sa zamerali, sú výkonnejšie domáce odvlhčovače. Tie ponúkajú oveľa širšie možnosti použitia a sú vhodné do väčších miestností a tam, kde je vlhkosť výrazne vyššia než štandard. Hodnotenia jednotlivých modelov nájdete v nasledujúcej tabuľke:

 

 

 Model

 

Hlučnosť

Výkon

Kompaktnosť

Cena

Spotreba

Funkcie

Celkové hodnotenie

Detail produktu

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

10

9

8

8

9

10

90 %

Zobraziť produkt

2.

Woods MDK26

Woods MDK26

7

10

8

7

10

7

82 %

Zobraziť produkt

3.

Sinclair CFO-20P

Sinclair CFO-20P

8

8

9

7

8

8

80 %

Zobraziť produkt

4.

Sinclair CFO-16P

Sinclair CFO-16P

8

6

10

8

9

6

78 %

Zobraziť produkt

Na každý z najlepšie hodnotených odvlhčovačov sa pozrieme aj bližšie, aby ste získali lepšiu predstavu o dostupných funkciách a možnostiach využitia.

1.

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

Maximálna hlučnosť: 38 dB

Odvlhčovací výkon: 24 l/24 h

Rozmery: 61×36,7×27,4 cm

Príkon: 370 W

Funkcie: Ovládanie prostredníctvom Wi-Fi, čistenie vzduchu cez HEPA a uhlíkový filter

Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi

 

 

Celkové hodnotenie:  

90 %  Imagem

Absolútnym víťazom nášho testu ako v oblasti kúpeľňových, tak aj výkonných odvlhčovačov vzduchu sa stal model Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Niet sa čomu diviť, z hľadiska výkonu a funkcií funguje špičkovo a naviac dokáže ponúknuť až o 10 % tichšiu prevádzku ako konkurenčné modely s podobnými parametrami.

 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Digitálny hygrostat pre udržiavanie stabilnej vlhkosti vzduchu
 • Veľmi tichá prevádzka
 • Ovládanie prostredníctvom Wi-Fi
 • Čistenie vzduchu (vrátane HEPA a uhlíkového filtra)
 • Väčšie rozmery

Recenzia

A o akých funkciách hovoríme? Ak si potrpíte na čisté domáce prostredie, určite vás príjemne prekvapí takmer plnohodnotné čistenie vzduchu. Odvlhčovač filtruje vzduch cez HEPA a uhlíkový filter, čo znamená, že okrem vody pohlcuje aj pachy, prach, alergény, baktérie a vírusy s úspešnosťou viac ako 99 %

Veľkou výhodou je aj prehľadný digitálny displej a ovládanie cez Wi-Fi. Stačí si do telefónu nainštalovať aplikáciu Olimpia Splendid a odvlhčovač budete môcť ovládať doslova odkiaľkoľvek. Napriek pokročilým funkciám môžete počítať s rozumnou cenou.

 

Finálny verdikt

Tichý, výkonný, úsporný a používateľsky prívetivý - presne taký je odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Ak hľadáte moderné zariadenie, ktoré spĺňa nároky dnešnej doby a bude vám perfektne slúžiť dlhé roky, s týmto modelom neurobíte chybu. Ako bonus získate čistenie vzduchu a ovládanie pomocou aplikácie.

 

2.

Woods MDK26

 

Maximálna hlučnosť: 48 dB

Odvlhčovací výkon: 25 l/24 h

Rozmery: 59,6×34,6×25,3 cm

Príkon: 260 W

Funkcie: Časovač, detský zámok, nočný režim

Woods MDK26

 

Celkové hodnotenie:  

82 %  Imagem

Druhé miesto v kategórii výkonných odvlhčovačov získal model Woods MDK26. Z hľadiska odvlhčovacieho výkonu 25 litrov za deň ide o najvýkonnejší model v tomto teste. Napriek tomu je veľmi úsporný a splní požiadavky každého, kto si potrpí na nízku spotrebu a s ňou súvisiacimi finančnými úsporami.

 • Vysoký výkon
 • Chladenie, odvlhčovanie aj vykurovanie
 • Ovládanie cez Wi-Fi
 • Funkcia autoreštartu
t
 • O niečo väčšia hlučnosť než u Air Pro 13
 • Väčšie rozmery

 

Recenzia

Za nižšiu spotrebu energie je zodpovedný najmä digitálny hygrostat, resp. funkcia automatického vypnutia kompresora po dosiahnutí požadovanej hodnoty vlhkosti. Vďaka tomu odvlhčovač zbytočne nespotrebováva energiu, a preto vám môže priniesť nemalé úspory. Keď vlhkosť prekročí nastavenú hodnotu, odvlhčovač opäť spustí kompresor.

Informácie o aktuálnej vlhkosti a zvolenom režime nájdete na prehľadnom LCD displeji, ktorý sa nachádza v hornej časti odvlhčovača. Nádrž na kondenzát má objem 4 litre, ale je tu aj možnosť odvodu samospádom pomocou hadičky, čo umožňuje nepretržitú prevádzku bez väčšej asistencie.

 

Finálny verdikt

Odvlhčovač vzduchu Woods MDK26 je skvelou voľbou pre každého, kto kladie dôraz na úsporu energie a vysoký výkon. Hoci neponúka žiadne veľké vychytávky, môžete sa spoľahnúť na jeho funkčnosť a jednoduchú obsluhu. S ovládaním vám výrazne pomôže digitálny hygrostat a časovač. Ak máte doma deti, oceníte aj detský zámok.

 

3.

Sinclair CFO-20P

 

Maximálna hlučnosť: 43 dB

Odvlhčovací výkon: 20 l/24 h

Rozmery: 57,7×36,3×24,5 cm

Príkon: 450 W

Funkcie: Digitálny hygrostat, indikátor čistenia filtru, časovač

Sinclair CFO-20P

 

Celkové hodnotenie:  

80 %  Imagem

Ak by sme zostavili rebríček najelegantnejších odvlhčovačov vzduchu, Sinclair CFO-20P by sa určite umiestnil na prvom mieste. Vďaka svojim elegantným líniám a neutrálnemu farebnému prevedeniu dokonale zapadne do každého moderného interiéru. Navyše nie je príliš veľký, takže sa zmestí aj do menších miestností. To však neznižuje výkon odvlhčovača - za jeden deň dokáže zo vzduchu odstrániť až 20 litrov vody.

 • Elegantný design
 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Udržiavanie stabilnej vlhkosti vzduchu vďaka digitálnemu hygrostatu
 • Jednoduchý výber prevádzkových režimov
 • Menší odvlhčovací výkon oproti iným modelom

 

Recenzia

Ovládanie uľahčujú prednastavené režimy, medzi ktoré patria automatický režim (Smart), priebežné odvlhčovanie (Continuous), tichý režim (Quiet) a veľmi výkonný režim (Dry). Pri prevádzke používa zabudovaný digitálny hygrostat.

Odvlhčovač je vybavený aj časovačom a indikátorom čistenia filtra, aby sa zabránilo tomu, že jednotka bude nútená vyfukovať zachytené nečistoty späť do vzduchu. Je to tiež jeden z tichých modelov, takže vás nebude príliš rušiť.

 

Finálny verdikt

Sinclair CFO-20P je moderný a funkčný odvlhčovač vzduchu v elegantnom prevedení. Ponúka slušný výkon, automatickú reguláciu vlhkosti a vďaka prednastaveným prevádzkovým režimom je veľmi jednoduchý na obsluhu. Nemá síce žiadne "inteligentné" funkcie, ale ponúka všetko, čo by ste mohli potrebovať na spoľahlivé odvlhčovanie domácnosti.

 

4.

Sinclair CFO-16P

 

Maximálna hlučnosť: 41 dB

Odvlhčovací výkon: 16 l/24 h

Rozmery: 50×30,5×19,2 cm

Príkon: 245 W

Funkcie: Automatické zapnutie a vypnutie, časovača, režim Turbo

Sinclair CFO-16P

 

Celkové hodnotenie:  

78 %  Imagem

O odvlhčovači Sinclair CFO-16P by sa dalo povedať, že svojimi parametrami je na pomedzí medzi kúpeľňovými odvlhčovačmi a výkonnými odvlhčovačmi. Platí to najmä pre jeho maximálny odvlhčovací výkon, ktorý dosahuje 16 litrov za deň, čo bohato stačí na zníženie vlhkosti v miestnostiach s plochou do 20 m2. Aj keď mu napomáha kompresor, patrí k tichším modelom.

 • Odvod kondenzátu do samospádu
 • Digitálny ovládací panel
 • Kompaktné rozmery
 • Tichí prevádzka
 • Menší odvlhčovací výkon

 

Recenzia

Medzi prednosti tohto modelu patria aj jeho kompaktné rozmery - ľahko sa prenáša a nebude prekážať ani v malých bytoch. Okrem toho má neutrálny a nadčasový dizajn, takže ľahko zapadne do každého interiéru.

Pri ovládaní zariadenia vám pomôže prehľadný digitálny panel, ako aj indikátory, ktoré vás informujú napríklad o aktuálnej vlhkosti alebo stave nádrže. Okrem toho sa vám budú hodiť aj funkcie časovača, automatického zapnutia/vypnutia alebo funkcia autoreštartu. A ak budete potrebovať rýchlo dosiahnuť maximálny výkon, stačí spustiť režim Turbo.

 

Finálny verdikt

Hľadáte odvlhčovač do menšej miestnosti a potrebujete vyšší výkon? Potom vás Sinclair CFO-16P nesklame. Bez problémov zvládne odvlhčovanie malých miestností a robí to potichu. Nechýbajú mu ani funkcie na jednoduchšie ovládanie a vďaka kompaktným rozmerom nezaberie veľa miesta.

 

Stále si neviete rady s výberom? Neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu alebo sa pozrite do sekcie Odborné poradenstvo. Tu nájdete množstvo informácií, ktoré vám uľahčia výber a pomôžu vám vybrať správne zariadenie na vytvorenie optimálnej atmosféry vo vašej domácnosti.

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

01.03.2022
Overený zákazník
100 %

V inej recenzii si kolega kupujúci sťažoval na dvojdňový rozdiel v dostupnosti tovaru. Obchod má na stránkach okienko pre chat, napísal som dotaz, či je tovar skladom, odpovedali mi dokonca pred oficiálne otváracou dobou, že áno. Tovar som objednal, zaplatil cez internet a ešte ten deň popoludní vyzdvihol. Žiadny problém.