Chceli by ste natáčať videá a robiť fotografie, ktoré všetkým vyrazia dych? Dron s kamerou ponúka dokonalé riešenie! Kombinuje v sebe zábavu z lietania so schopnosťou vyhotovovať vysokokvalitné videá a snímky z vtáčej perspektívy.

Určite ste si všimli, že ponuka takzvaných kvadrokoptér je naozaj široká. Preto sme vybrali a otestovali najlepšie drony s kamerou do 200 €, ktoré vám ponúknu najlepší pomer ceny a výkonu. Všetky drony navyše patria do kategórie C0 alebo C1, ktoré nepodliehajú takým prísnym regulaciám.

A aby sme vás dlho nenapínali, už teraz prezradíme, že víťazom testu sa stal...

 

AERIUM L900

 

VÍŤAZ TESTU

AERIUM L900 GPS 4K

Celkové hodnotenie:

 82 % Imagem

 • automatické lietanie po nastavenej trase
 • návrat domov vďaka GPS
 • automatické zaostrenie na natáčaný objekt
 • ľahká konštrukcia
 • nedokáže rozpoznať prekážky

Ako sme hodnotili drony?

Vybrali sme päť najobľúbenejších dronov z našej ponuky a každý z nich sme otestovali tak, aby sme pokryli všetky funkcie, ktoré môže bežný používateľ potrebovať. Na základe najdôležitejších parametrov sme drony hodnotili číslom od 1 do 10 – čím viac, tým lepšie. Konkrétne sme sa zamerali na:

 • výdrž batérie – ako dlho vydrží dron vo vzduchu za bežných podmienok, či sa dá batéria vymeniť za náhradnú,
 • ovládanie – ako rýchlo dron reaguje, ako dobre sa ovláda, dosah ovládača a či má funkcie, ktoré uľahčujú ovládanie,
 • kameru – aký má uhol záberu, rozlíšenie pri snímaní fotografií a videí a či má stabilný obraz,
 • funkcie či má dron funkcie, ktoré uľahčujú lietanie, filmovanie alebo riešenie prípadnej straty dronu,
 • konštrukciu ako je na tom model z hľadiska odolnosti, materiálu, hmotnosti a skladnosti.

Udelené počty bodov sme nakoniec sčítali a z výsledkov vypočítali percentuálne hodnotenie každého dronu. Podľa neho sme zostavili poradie modelov.

Najlepšie drony s kamerou na rok 2024

Ste zvedaví, ako sa dronom darilo v testovaní? Nasledujúca tabuľka vám to prezradí!

 

 

Model

Výdrž batérie

Ovládanie

Kamera

Funkcie

Konštrukcia

Celkové hodnotenie

 

1.

AERIUM L900 GPS 4K

9

9

7

7

9

82 %

Zobraziť produkt

2.

AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS

7

8

8

9

8

80 %

Zobraziť produkt

3.

Syma X30

8

8

7

7

7

74 %

Zobraziť produkt

4.

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

7

7

6

6

7

66 %

Zobraziť produkt

5.

Syma X23W

4

6

5

5

7

54 %

Zobraziť produkt

 

Pre lepšiu prehľadnosť sme pre vás do tabuľky nižšie rozpísali aj jednotlivé parametre. Ľahšie si tak hodnotenie spojíte s reálnou hodnotou, ktorá vám poslúži ako nástroj na ďalšie porovnanie dronov.

 

 

Model

Maximálny čas letu

Zorný uhol

Rozlíšenie fotoaparátu

Rozlíšenie kamery

Funkcie

Hmotnosť

1.

AERIUM L900 GPS 4K

28 min.

120°

3840 × 2160
(UHD 4K)

1920 × 1080 (HD)

GPS, Wi-Fi, nastavenie trasy

250 g

2.

AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS

20 min.

90°

5120 × 2880
(UHD 5K)

2048 × 1080 (2K)

GPS, automatický návrat

250 g

3.

Syma X30

27 min.

90°

4096 x 2160 (4K)

1920 x 1080 (HD)

GPS, ovládanie gestami, One Key Return, Wi-Fi

205 g

4.

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

20 min.

110°

3840 × 2160
(UHD 4K)

1920 × 1080
(HD)

Wi-Fi, detekcia gest

90 g

5.

Syma X23W

8 min.

90°

640 x 480 (VGA)

640 x 480 (VGA)

 

84 g

 

Päť najlepších dronov do 200 €

Zaujal vás nejaký dron už teraz? Nemusíte sa uspokojiť len s tabuľkami. Každý model sme nižšie podrobnejšie opísali, aby ste sa dozvedeli o jeho výhodách, prípadných nevýhodách a na aký účel sa najlepšie hodí.

 

1.

 

AERIUM L900

AERIUM L900 GPS 4K

 

Celkové hodnotenie:

 82 % Imagem

Hľadáte kvalitný dron s kamerou, ktorý sa ľahko používa, ponúka praktické funkcie, ale nestojí „majland“? Potom vás určite zaujme model AERIUM L900 GPS 4K, pretože všetky tieto vlastnosti do bodky spĺňa. Navyše je veľmi ľahký, a preto vás nebude obmedzovať pri vašich dobrodružstvách.

Výhody a nevýhody

 • automatické lietanie po nastavenej trase
 • návrat domov vďaka GPS
 • automatické zaostrenie na natáčný objekt
 • ľahká konštrukcia
 • nedokáže rozpoznať prekážky

 

S dronom môžete lietať a filmovať až 28 minút na jedno nabitie batérie. K dispozícii máte diaľkovo ovládanú kameru, ktorá dokáže natáčať v rozlíšení HD a vyhotovovať fotografie v rozlíšení UHD (4K). Po pripojení k mobilnej aplikácii môžete sledovať aktuálne zábery v reálnom čase a manipulovať s kamerou podľa potreby.

Natáčanie je oveľa jednoduchšie aj vďaka tomu, že na telefóne môžete priblížiť alebo oddialiť záber a tiež môžete jednoducho spomaliť dron, aby ste získali detailnejší záber. Kamera môže tiež automaticky zaostriť na objekt pred vami, aby ste vyhotovili ostrejšie snímky a videá.

Keď navyše použijete mapu, v rámci pár kliknutí na displeji si nastavíte presnú trasu, ktorú bude dron sám od seba nasledovať. Je to možné vďaka zabudovanému systému GPS, ktorý tiež zabezpečí, že sa k vám dron automaticky vráti po stlačení tlačidla. Tento model však nevyniká len letom, ale dokáže aj udržať stabilnú polohu bez akéhokoľvek pohybu, čo je ideálne na natáčanie dlhších sekvencií.

 

Záverečný verdikt

Slušná kamera, praktické funkcie a jednoduché používanie GPS – to všetko v sebe spája model AERIUM L900 GPS 4K. Je ideálnou voľbou pre začiatočníkov aj pokročilých pilotov. Nedokáže len rozpoznať prekážky, takže pri lietaní budete musieť byť opatrnejší a sledovať, kde sa pohybujete.

 

2.

 

AERIUM MAX 108 LASER

AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS

 

Celkové hodnotenie:

 80 % Imagem

Druhé miesto si získal dron, ktorý sa pýši pokročilou kamerou, vymeniteľnou batériou a sériou zaujímavých funkcií, ktoré točenie videí z vtáčej perspektívy podstatne uľahčujú. Konkrétne ide o model AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS a ako môžete vidieť nižšie, výrobca na inovatívnych technológiách rozhodne nešetril.

Výhody a nevýhody

 • kvalita obrazu
 • laserové rozpoznávanie prekážok
 • veľký dosah ovládania
 • GPS lokalizácia
 • vyššia obstarávacia cena

 

Dron kombinuje vynikajúci výkon s bohatým arzenálom funkcií, vďaka čomu je ideálnym spoločníkom pre všetkých nadšencov lietania. Najväčším lákadlom je bezpochyby schopnosť zachytávať zábery v rozlíšení 4K, vďaka čomu získate vysokokvalitné výstupy v širokom spektre podmienok. Navyše vďaka dvom kamerám umiestneným na prednej a spodnej strane dronu máte možnosť zachytiť presvedčivé zábery z viacerých uhlov.

Pomocnú ruku pri ovládaní vám podá laserový snímač na automatickú detekciu prekážok, ktorým sa dron dokáže aj automaticky vyhnúť. Takže aj začiatočníci si môžu užívať pilotovanie bezpečne a s pokojnou hlavou. S tým im pomôže aj veľký dosah ovládania a prenosu obrazu v reálnom čase, ktorý umožňuje ovládanie dronu aj z väčšej vzdialenosti.

Dron vydrží vo vzduchu na plné nabitie až 20 minút. S náhradnými batériami a dostatočnou prípravou si však môžete čas letu predĺžiť a naozaj si užiť vyhotovovanie dokonalých fotografií a videí. Ľahká skladacia konštrukcia tohto modelu navyše uľahčuje jeho prenášanie, a to aj na ťažko prístupné miesta.

 

Záverečný verdikt

Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo pokročilý pilot, AERIUM MAX 108 LASER 4K Dual Camera GPS si zamilujete. Obstarávacia cena je síce o niečo vyššia, ale získate kvalitnú kameru a inteligentné funkcie, ktoré vám spríjemnia obsluhu a zabránia zbytočným nehodám.

 

3.

 

Syma X30

Dron Syma X30

 

Celkové hodnotenie:

 74 % Imagem

S dronom Syma X30 si určite užijete veľa zábavy. Okrem slušného pomeru ceny a výkonu vám ponúkne aj moderné technológie a dizajn. Počítať môžete s letovým časom až 27 minút a množstvom zaujímavých funkcií, ako je ovládanie gestami alebo nastavenie dráhy letu.

Výhody a nevýhody

 • čas letu až 27 minút
 • kvalitný systém GPS
 • funkcia One Key Return
 • ovládanie gestami
 • chýba detekcia prekážok

 

Dron Syma X30 je vybavený pokročilými jednosmernými motormi s dutým jadrom, ktoré nielen znižujú spotrebu energie, ale zabezpečujú aj stabilný let. V kombinácii so systémom GPS a optickou stabilizáciou sa preto môžete spoľahnúť na jednoduché a presné ovládanie.

Samozrejmosťou je funkcia One Key Return, ktorá sa postará o automatický návrat dronu späť na miesto vzletu, alebo možnosť ovládania cez Wi-Fi či mobilnú aplikáciu.

O kvalitné zábery sa starajú dve kamery, a to predná s rozlíšením 4K a spodná s Full HD. Fotografie a videá možno ukladať buď priamo do telefónu alebo na kartu microSD. Súčasťou balenia je diaľkový ovládač pracujúci na frekvencii 2,4 GHz, s ktorým ľahko prepojíte svoj smartfón.

 

Záverečný verdikt

Dron Syma X30 je kvalitný model s pokročilými funkciami, ktorý si získa priazeň začiatočníkov aj nadšených pilotov. Medzi najväčšie prednosti patrí dlhý čas prevádzky, stabilný let, GPS a kvalitné motory. Vďaka dvom kamerám zvládne aj natáčanie záberov a vyhotovovanie fotografií. Menšou nevýhodou je absencia detekcie prekážok, ale skúsení piloti sa bez nej zaobídu.

 

4.

 

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera

 

Celkové hodnotenie:

 66 % Imagem

Hoci sa tento model umiestnil na predposlednom mieste, nie je to žiadny slaboch – práve naopak. Dron AERIUM E99 Pro 4K s dvoma kamerami ponúka za prijateľnú cenu množstvo vychytávok, ktoré spríjemnia pilotovanie a pomôžú vám zachytiť krásy okolitej krajiny, nech už si zariadenie vezmete kamkoľvek.

Výhody a nevýhody

 • priaznivá cena
 • nastavenie letovej dráhy
 • rozpoznávanie gest
 • nedokáže rozpoznať prekážky

 

Toto je určite jedna z lepších kvadrokoptér, o čom svedčí aj slušná kvalita videí a fotografií. Konkrétne dron dokáže natáčať v Ultra HD a Full HD, čo na vyhotovenie lepších záberov z výletov a dovoleniek bohato stačí.

Na vyhotovenie detailnejších záberov môžete využiť až päťdesiaťnásobné priblíženie, a ak dostanete chuť na špeciálne efekty, vyskúšajte automatické prevrátenie o 360°. Kamera dronu má navyše funkciu Beauty filter – vaše snímky teda rovno upraví tak, aby mali optimálny kontrast, farby a jas.

Okrem toho je tento model vybavený aj funkciou Smart Gesture Recognition – keď urobíte prednastavené gesto smerom ku kamere, automaticky urobí snímku. Lietanie vám uľahčí aj možnosť nastavenia trajektórie letu. Dron sa prispôsobí vašim pokynom, takže sa môžete viac venovať samotnému natáčaniu.

 

Záverečný verdikt

Ak hľadáte dron, ktorý je kompaktný, ľahko sa používa a je za priaznivú cenu, AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera je pre vás ten pravý. Natáča kvalitné videá, disponuje funkciami na ľahké ovládanie a dokáže aj zaujímavé triky. Čas letu je trochu kratší, ale môžete to kompenzovať náhradnými batériami.

 

5.

 

Syma X23W

Dron Syma X23W

 

Celkové hodnotenie:

 54 % Imagem

Hľadáte kompaktný dron za dobrú cenu? Potom je pre vás Syma X23W tou správnou voľbou. Tento malý, ale šikovný dron kombinuje elegantný dizajn s vysokou odolnosťou. V porovnaní s inými modelmi má veľmi krátky čas letu, ktorý nepresahuje 8 minút. Na druhej strane ponúka prenos obrazu v reálnom čase a odolnú konštrukciu.

Výhody a nevýhody

 • malý a kompaktný dizajn
 • stabilný let vďaka šesťosovému gyroskopu
 • LED osvetlenie
 • odolná konštrukcia
 • nízka kvalita rozlíšenia kamery
 • žiadne pokročilé funkcie

 

Napriek svojim kompaktným rozmerom vám toho dron Syma X23W dokáže ponúknuť pomerne dosť. Jeho srdce tvorí šesťosý gyroskop, ktorý mu počas letu zaisťuje stabilitu a obratnosť. Súčasťou modelu je aj vstavaná kamera, s ktorou môžete sledovať pohyb dronu v reálnom čase. Vopred však počítajte s krátkou prevádzkou s maximálnym trvaním osem minút.

Rozlíšenie videa síce dosahuje len 640 × 480 pixelov, ale aj tak získate pomerne slušnú kvalitu obrazu na každodenné používanie. Jednou zo silných stránok modelu Syma X23W je jeho všestrannosť. Môžete s ním lietať všetkými smermi a vykonávať otáčky o 360°.

S presnosťou letu vám pomôžu kvalitný barometer a kompas. Ak sa vám stane, že budete lietať za zhoršených svetelných podmienok, oceníte dostupné LED osvetlenie. Výrobca myslel aj na odolnosť konštrukcie, preto je dron vybavený krytmi vrtúľ a telo je vyrobené z pružného plastu.

 

Záverečný verdikt

Dron Syma X23W je skvelou voľbou pre začínajúcich letcov, ktorí hľadajú kompaktného a spoľahlivého partnera na cesty. S jeho pomocou môžete zachytiť zaujímavé zábery aj v náročnejšom teréne. Na druhej strane treba počítať s nižším rozlíšením kamery a nedostatkom pokročilých funkcií. Je tiež dobrou voľbou pre pilotov, ktorí potrebujú malý dron na nácvik zložitejších manévrov.

 

Hoci všetky drony, ktoré sme si dnes predstavili, majú rovnaký počet vrtúľ, zďaleka neponúkajú to isté. Skôr než si ho kúpite, odporúčame zvážiť, ako a kde ho vlastne chcete používať, a podľa toho si vybrať.

Okrem toho zvážte dostupnosť príslušenstva a náhradných dielov, ako sú vrtule a batérie. Tie sú síce zvyčajne súčasťou balenia, stačí však niekoľko nevydarených letov a budete potrebovať doplniť zásoby..

U nás nepredávame len samotné drony s kamerou, ale, samozrejme, aj všetko príslušenstvo a doplnky, ktoré môžete pri lietaní potrebovať. Takže aj keď sa vám stane menšia nehoda, s týmito dronmi budete mať istotu, že dostanete všetko, čo potrebujete, aby ste mohli opäť vzlietnuť do oblakov.

Radek

Autor článku
Radek je skúsený profesionál v oblasti elektroniky, ktorý sa dlhodobo zameriava na produkty nášho e-shopu (najmä klimatizácie, odvlhčovače, elektrické kolobežky, drony a mnohé ďalšie). Jeho praktické skúsenosti s produktmi sú kľúčovým faktorom pri tvorbe článkov, v ktorých aktívne prispieva k hľadaniu praktických riešení pre každodenné potreby našich zákazníkov.

Potrebujete pomôcť?

222 205 828
222 205 828
Po-Pia (9:00 – 16:00)
Ste vo svete dronov nováčikmi? Predstavujeme 5 najlepších modelov pre začiatočníkov!
Začínate s dronmi a neviete, ktorý si vybrať? Pripravili sme pre vás porovnanie piatich najlepších dronov pre začiatočníkov, z ktorých si môžete vybra...
Porovnanie najlepších dronov AERIUM Hubsan Blackhawk 2 a AERIUM SG MAX - ktorý si vybrať?
Chcete dron, s ktorým budete naozaj spokojní? Kľúčom k úspechu je porovnanie, napríklad našich dvoch najobľúbenejších modelov - tu je porovnanie s nie...
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Overený zákazník
01.04.2024

V inej recenzii si kolega kupujúci sťažoval na dvojdňový rozdiel v dostupnosti tovaru. Obchod má na stránkach okienko pre chat, napísal som dotaz, či je tovar skladom, odpovedali mi dokonca pred oficiálne otváracou dobou, že áno. Tovar som objednal, zaplatil cez internet a ešte ten deň popoludní vyzdvihol. Žiadny problém.