UV lampa

Na čistenie vzduchu býva niekedy použitá aj technológia ultrafialového žiarenia. Znečistený vzduch je vystavený intenzívnemu žiareniu z UV lampy, ktorá účinne likviduje vírusy, baktérie a plesne, ale aj ďalšie nečistoty organického pôvodu. Vzhľadom k tomu, že UV lampy vždy zostávajú uzavreté vnútri čističky vzduchu, je účinnosť tohto spôsobu filtrácie rovnako závislá na vzduchovom výkone čističky, ako u mechanického čistenia pomocou vzduchových filtrov. Prítomnosť UV lampy v čističke je ďalej potrebná pre aktiváciu nano-fotokatalyzátorových filtrov.

Vzduch je hlavné médium pre šírenie chrípky a ďalších respiračných ochorení. Ultrafialové žiarenie rozkladá DNA mikroorganizmov (vírusy a baktérie) obsiahnutých vo vzduchu. Životnosť sa pohybuje od 2 do 5 rokov.


Späť
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

11.11.2022
Overený zákazník
100 %

Pri hľadaní obchodu pre nákup vybraného tovaru som porovnával hodnotenia obchodov, skúsenosti zákazníkov s obchodom, a tiež najlepšiu cenu. Zaujal ma obchod, ktorý spĺňal moje kritériá a navyše k vybranému tovaru poskytoval praktický a hodnotný darček k tomuto výrobku. Skrátka po všetkých stránkach najlepší obchod. Vrelo všetkým odporúčam.