Vzduchový výkon (m3/h)

Vzduchový výkon sa udáva v metroch kubických za hodinu. To znamená, koľko vzduchu dokáže prístroj spracovať za 1 hodinu.

Čistička vzduchu musí mať dostatočný vzduchový výkon. Ten by mal byť minimálne 2x väčší než objem miestnosti. Vzduchový výkon čističky určenej pre alergikov by mal objem miestnosti prevýšiť aspoň 3x.

V prípade klimatizácií v princípe celá jednotka vytvára v miestnosti podtlak, a čím je teda vzduchový výkon vyšší, tým viac účinok klimatizácie pocítime.

Odvlhčovače sú vybavené ventilátorom, vďaka ktorému je zaistený obeh vzduchu v miestnosti skrze odvlhčovacie zariadenie. V praxi by malo byť zariadenie schopné vzduch prevlhčiť 2x za hodinu.


Späť
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

27.12.2021
Overený zákazník
100 %

Platil som prevodom. V potvrdzovacom mailu boli uvedené všetky potrebné údaje, okrem variabilného symbolu. Teda on tam bol. Zazrel som, že v liste bola priložená faktúra. To som nečakal, pretože list dorazil takmer okamžite po objednaniu. Inými slovami, bolo by super málinko vylepšiť text zasielaného potvrdenia. Spomenúť variabilný symbol a priloženou faktrúru. Potom bude všetko perfektné :-)