Vzduchový výkon (m3/h)

Vzduchový výkon sa udáva v metroch kubických za hodinu. To znamená, koľko vzduchu dokáže prístroj spracovať za 1 hodinu.

Čistička vzduchu musí mať dostatočný vzduchový výkon. Ten by mal byť minimálne 2x väčší než objem miestnosti. Vzduchový výkon čističky určenej pre alergikov by mal objem miestnosti prevýšiť aspoň 3x.

V prípade klimatizácií v princípe celá jednotka vytvára v miestnosti podtlak, a čím je teda vzduchový výkon vyšší, tým viac účinok klimatizácie pocítime.

Odvlhčovače sú vybavené ventilátorom, vďaka ktorému je zaistený obeh vzduchu v miestnosti skrze odvlhčovacie zariadenie. V praxi by malo byť zariadenie schopné vzduch prevlhčiť 2x za hodinu.


Späť
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

01.04.2022
Overený zákazník
100 %

Tento obchod odporúčam, hlavne domluva veľmi rychla a pristroj, ktorý som si zakúpila, Winix Čistička U450, je naozaj veľmi kvalitný prístroj, už po týždni používaní môžem s pokojným svedomím povedať, že pristroj naozaj funguje, lepšie sa mi v byte dýcha, zachytí akýkoľvek pach a ihneď vyčistí, mela som naznak rýmy, pretože je chrípkové obdobie v Prahe a okamžite mňa aj môjho priateľa choroba prešla. Verím, že za ďalší týždeň to bude ešte lepšie, chystám sa kúpiť ešte jednu svojim rodičom, ktorí majú doma mačku a veľký dom, kde prachu sa nájde naozaj dosť a verím, že budú rovnako spokojní ako ja so svojím partnerom.