Dostali ste zľavu. Môžete ju uplatniť v nákupnom košíku.
 
Vlhkosť v dome není potřeba jen v případě staršího domova, můžete se s ní natáhnout i v celém rade novostavieb nebo čerství zrekonštruovaných obydlí. Ideální voda v kupole se mění mezi 50 až 60% . Mnoho lidí se brání, že do domu se předávají především z venku, kdy však způsobují také běžné domácí činnosti, jaké jsou například variace nebo sprchovaní.
 

Ako poznat, jaká je v kupole vzduchu?

 
Aby ste zistili, aká vysoká je vlhkosť vo vašom dome, použite špeciálny merač vlhkosti, ktorý vám vlhkosť jednoducho zmeria a vy tak zistíte, či je vlhkosť v dome optimálna, alebo je potrebné ju nejakým spôsobom zvýšiť, alebo, naopak, znížiť.
 

Ako zabezpečiť optimálnu vlhkosť v dome?

 
Komplikácie s vlhkosťou nastávajú od jesene do jari, keď je vonku chladno a vlhko a tým pádom sa vkráda aj do domu, kde sa v tomto období menej vetrá a tým pádom sa tam vlhkosť viac udržuje. Základné pravidlo v boji s vlhkosťou je – veľa vetrať a kúriť, a to každý deň. V dome by sa mal urobiť prievan, aby sa vyčistil vzduch a spolu s ním zmizla z domu aj samotná vlhkosť. Bez zapnutého kúrenia to však, samozrejme, nepôjde – zahrievaním sa totiž vlhkosť začne odparovať a vďaka tomu sa pri vetraní vyženie von.
 

Ako sa zbaviť vlhkosti v dome?

 
Vysoká vlhkosť vzduchu má veľa nežiaducich dôsledkov, ktoré sa po čase začnú objavovať a zahŕňajú napríklad odlupovanie omietky alebo vznik a množenie plesní. Ak v dome poctivo vetráte a kúrite a napriek tomu sa vám nedarí vlhkosti zbaviť, potom pre vás bude ideálne riešenie v podobe odvlhčovača vzduchu, ktoré vodu vo vzduchu dokážu zachytiť, a tak ho logicky vysušujú. Odvlhčovač je vhodný umiestniť napríklad do kúpeľne, pretože tam vzniká veľa vlhkosti, ktorá sa následne šíri ďalej po dome.
 
 

Ako zvýšiť vlhkosť v dome?

 
Ani nízka vlhkosť v dome nie je ideálna. V zime môže vplyvom kúrenia dochádzať k zníženiu vlhkosti v dome pod 50 %, čo je nezdravé pre dýchacie cesty, a to najmä u astmatikov a ľudí s citlivejšími dutinami, ktorých môže suchý vzduch veľmi dráždiť, čo pre nich nie je vôbec zdravé. V takom prípade vám pomôžu zvlhčovače vzduchu s automatickou reguláciou. Tie okolo seba uvoľňujú vodnú paru, takže vám pomôžu zaistiť správnu vlhkosť vzduchu vo vašom dome a týmto nepríjemným zdravotným komplikáciám ľahko predísť.
 

Pleseň v dome, čo s tým?

 
Vznik plesne je jasným signálom vysokej vlhkosti vzduchu v dome a pre jeho obyvateľov predstavuje veľké zdravotné riziká. Uvoľňujú totiž nebezpečné spory, ktoré spôsobujú nádchu, kašeľ a prispievajú k vzniku alergií. Plesne sú škodlivé pre všetky vekové skupiny, avšak najviac sú ohrozené deti. Pokiaľ pleseň v dome objavíte, čo najskôr s ňou začnite bojovať.
 
Existuje množstvo špeciálnych prípravkov, ktorými sa dá pleseň zlikvidovať. Stačí ho len na pleseň nastriekať a nechať pôsobiť po dobu, ktorá je na postreku uvedená. Je však potrebné pleseň zlikvidovať hneď v momente, keď objavíte prvé čierne bodky. Len čo by sa pleseň rozrástla, nemuseli by ste si s jej likvidáciou sami poradiť a museli by ste zavolať špecialistu. Pokiaľ postrek nezničí všetku pleseň, je nutné ho opakovať. Steny je vhodné natrieť špeciálnym prípravkom, ktorý vzniku plesne zabraňuje.
 
Pri vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je vhodné použiť odvlhčovač, ktorý dokáže udržovať prirodzenú hladinu vlhkosti a tým zabraňuje tvorbe plesní. Aby odvlhčovač efektívne fungoval v danej miestnosti, musí mať predovšetkým správny výkon. S výberom vhodného odvlhčovača vám radi poradíme na našej zákazníckej linke alebo emailovej adrese info@aerium.sk.
 
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

09.09.2021
Overený zákazník
100 %

Som spokojný, pre nás, ktorí nemajú bydlisko v Prahe alebo Brne, je možnosť jedine nákup cez internet. Keď je firma solídna, som určite spokojný a samozrejme odporúčam.