Ozónový generátor IQ-OZ 2
Ozónový generátor IQ-OZ 2
499 €
1 ks skladom

Ozónový generátor IQ-OZ 2

Doprava zdarma

Ozónový generátor IQ-OZ 2

  • Výrobca: IQtherm
  • Záruka 2 roky
  • Určené do: 160 m3
  • 499 €
  • Bez DPH: 416 €
1 ks skladom
Už v pondelok k odeslaniu na adresu
Dostupnosť overená pred 5 minútami
Nebojte sa nakúpiť vianočné darčeky už teraz.
Môžete ich nerozbalené vrátiť až do 31.1.2022.
Máme dopravu zdarma
Máme dopravu zdarma
Pri objednávkach nad 150€
Overený obchod
Overený obchod
Viac ako 5 rokov skúseností
Sme odborníci
Sme odborníci
Pomôžeme vám pri výbere

Generátor ozónu IQ-OZ 2

Veľmi výkonný priemyselný ozónový generátor IQ-OZ 2 je určený na domácu a priemyselnú dezinfekciu a sterilizáciu. Generovaný ozón má veľmi silné oxidačné a sterilizačné vlastnosti. Rýchlo a efektívne zničí všetky vírusy, baktérie, roztoče, parazity, plesne a všetky ďalšie škodlivé patogény, ktoré sa v dezinfikovanom priestore nachádzajú. Okrem iného tiež veľmi účinne likviduje chrípkový vírus, vírus hepatitídy, SARS, COVID-19, H1N1 a pod. Všetko dokonale dezinfikuje, sterilizuje a vyčistí vzduch.

Ozónový generátor IQ-OZ 2 je určený na dezinfekciu a sterilizáciu veľkých priestorov domácností, kancelárií, zdravotníckych zariadení, školských učební, telocviční, reštaurácií, hotelových izieb a ubytovacích zariadení, priemyselných a komerčných priestorov, verejných toaliet, interiérov osobných aj úžitkových vozidiel, autobusov a prostriedkov hromadnej dopravy a pod. Dezinfikujú celý priestor a všetko v ňom umiestnené vybavenie.

Generovaný ozón z prístroja IQ-OZ 2 tiež odstraňuje pachy. Možno ich preto použiť na elimináciu všetkých nepríjemných pachov, ktoré vznikajú v spracovateľskom priemysle, v živočíšnych chovoch, v kuchyniach, reštauráciách a pod. Sterilizuje a rozkladá oxid uhoľnatý, oxid uhličitý, amoniak, styrén, dimetylsulfoxid, dimetylacetamid, formaldehyd, benzén, toluén a ďalšie škodlivé výpary z farieb alebo chemicky ošetrených materiálov a zápach cigaretového dymu.

Je tiež vhodný aj na dezinfekciu a detoxikáciu potravín, a to balených aj nebalených. Odstráni z nich nielen všetky vírusy a baktérie, ale aj zvyšky pesticídov a toxínov, ktoré môžu obsahovať. Prístroj stačí umiestniť do priestoru, kde sa potraviny nachádzajú, prípadne prístroj priložiť čo najbližšie k prístroju a zapnúť 1 – 3-minútový dezinfekčný cyklus.

Dezinfekcia ozónom je šetrná nielen k danému priestoru a v ňom umiestneným predmetom, ale predovšetkým tiež k životnému prostrediu, pretože ozón sa po použití v podstate premení späť na kyslík. Polčas jeho rozpadu a opätovnej premeny na kyslík je cca 20 – 30 minút po ukončení dezinfekčného cyklu. Po uplynutí tohto času sa v danom priestore výrazne zvýši hladina kyslíka vo vzduchu a bude v ňom príjemne čerství a čistý vzduch.

Proces dezinfekcie ozónom

Do priestoru, ktorý chcete dezinfikovať, bezpečne postavte ozónový generátor IQ-OZ 2. Pri dezinfekcii interiéru vozidla umiestnite prístroj na podlahu, ideálne za predné sedačky a sklopte zadné sedadlá, aby sa ozón dostal aj do batožinového priestoru. Pri dezinfekcii autobusov umiestnite prístroj do stredu vozidla. Pripojovací kábel vložte do el. zásuvky a na časovom spínači nastavte požadovaný čas dezinfekčného cyklu (väčšinou 1 – 60 minút) podľa veľkosti daného priestoru a miery jeho kontaminácie. Prístroj začne generovať ozón a obsluha opustí dezinfikovaný priestor.

Počas dezinfekčného cyklu sa nesmú v danom priestore nachádzať žiadne osoby ani domáce či chovné zvieratá. Po dokončení dezinfekčného cyklu sa prístroj sám vypne. Do dezinfikovaného priestoru vstupujte bez ochrany dýchacích ciest najskôr 40 minút po ukončení dezinfekčného cyklu. Potom je odporúčané daný priestor aspoň na 10 – 15 minút vyvetrať.

Ako ozónový generátor funguje?

Princíp ozónového generátora je založený na chemickej reakcii premeny kyslíka (O2) na ozón (O3). Pomocou vysokonapäťového korónového výboja generátor v nasávanom vzduchu kyslík rozdelí na jednotlivé atómy, ktoré sa po trojiciach atómov zviažu do molekuly ozónu. Ozón je silné oxidačné činidlo, ktoré odstráni všetkých pôvodcov znečistenia. Novovzniknutý ozón na seba ľahko naviaže vírusy, baktérie, plesne či pachy a pomocou jeho pôsobenia dochádza k dezinfekcii a sterilizácii. Pri správnom postupe a koncentrácii ozónu dôjde k úplnej eliminácii všetkých znečisťujúcich látok. Počas prebiehajúcich reakcií sa ozón premení opäť na kyslík. Používanie generátora je teda úplne bezpečné a pre životné prostredie 100 % šetrné.

Výkon ozónového generátora 16 g/h
Rýchlosť prúdenia vzduchu vnútorného ventilátora 295 m³/h
Max. veľkosť dezinfikovaného priestoru 150 m²/400 m³
Príkon 132 W

Typ časovača

Nastaviteľný časový interval dezinfekčného cyklu

mechanický otočný

1 – 60 minút

Hlučnosť 52 dB
Napájanie 230 V/50 Hz

Rozmery D x Š x V

Hmotnosť

303 x 204 x 184 mm

3,8 kg

Certifikácia CE, ROHS

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Ozón sa síce prirodzene vyskytuje v zemskej atmosfére, ale sám o sebe je to jedovatý plyn s typickým zápachom a zreteľne modrou farbou. Preto pri prevádzke generátora sa v miestnosti nesmú nachádzať žiadne osoby, zvieratá a ani rastliny. Do vydezinfikovanej miestnosti vstúpte najskôr po hodine od ukončenia prevádzky prístroja.

Parametre

Výška (cm)
18,4
Šírka (cm)
30,3
Hĺbka (cm)
20,4
Hmotnosť (kg)
4

Napísať dotaz

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

01.09.2021
Overený zákazník
100 %

V inej recenzii si kolega kupujúci sťažoval na dvojdňový rozdiel v dostupnosti tovaru. Obchod má na stránkach okienko pre chat, napísal som dotaz, či je tovar skladom, odpovedali mi dokonca pred oficiálne otváracou dobou, že áno. Tovar som objednal, zaplatil cez internet a ešte ten deň popoludní vyzdvihol. Žiadny problém.