čistička vzduchu s 5-tich hladinami filtrací

Či sa nám to páči alebo nie, prach je neoddeliteľnou súčasťou nášho domova. Každý sa s ním snaží nejakým spôsobom bojovať, pretože jeho prítomnosť jednoducho nie je žiaduca. Najviac prachu leží na podlahe. Pokiaľ na nej máte položený koberec, možno si prach nevšimnete, ale napriek tomu je v ňom ukrytý. Boj s prachom je jednoducho kolobeh, ktorý nikdy nekončí. Nejde však len o estetickú záležitosť. Prach v sebe obsahuje mnoho škodlivých látok, ktorých je potrebné domov pravidelne zbavovať.

Čo je to prach?

Prach si do domu prinášame jednak z vonku v podobe peľu, hliny a ďalších drobných častíc, a potom tiež vzniká priamo vnútri nášho domova, kde ho tvoria napríklad vlasy a chlpy, zvieracia srsť, zvyšky jedla, ale aj uvoľnené čiastočky odumretej ľudskej kože. Okrem to obsahuje aj plesne, spory, baktérie, roztoče a ich exkrementy, ktoré sú pre ľudský organizmus veľmi škodlivé, pretože môžu vyvolať alergickú reakciu. Najnebezpečnejšie je, keď poletuje vo vzduchu a spôsobuje, že ho vdychujeme.

Ako eliminovať prach?

Najviac prachu je uložené v posteli a lôžkovinách. Dochádza tu k odlupovaniu čiastočiek kože, ktorými sa roztočí živia, takže je tu ich vysoký výskyt. Z tohto dôvodu by sa malo obliečky prezliekať každý týždeň a prať v práčke minimálne na 60 °C. Pri prezliekaní je dôležité vankúš aj perinu poriadne vyklepať, a tým ich zbaviť akýchkoľvek prítomných roztočov.

Na utieranie prachu z nábytku používajte mokrú utierku alebo špeciálny čistiaci prípravok. Suchou handrou alebo prachovkou prach akurát rozvírite po miestnosti a po chvíľke sa znovu usadí späť na nábytok alebo podlahu. Koberce je nutné vysávať aspoň raz týždenne a rovnako tak aj umývať podlahu, ale, samozrejme, platí čím častejšie, tým lepšie. Ideálne je, ak máte vysávač s HEPA filtrom, ktorý prach zachytáva a nerozfúkava ho znovu po miestnosti.

Stavte na čističku vzduchu

Čistička vzduchu proti prachu je skvelým pomocníkom, ktorý sa hodí do každej domácnosti. Čistička dokáže vzduch zbaviť všetkých nečistôt vrátane zápachu. Každá čistička vzduchu je vybavená hneď niekoľkými typmi filtrov, vďaka ktorým dochádza k likvidácii veľkého množstva mikročastíc poletujúcich vo vzduchu. Ak teda hľadáte spôsob, ako sa zbaviť prachu, s čističkou vzduchu to pre vás nebude žiadny problém. Bývajú navyše vybavené panelom, ktorý vám neustále ukazuje informácie o kvalite ovzdušia v miestnosti.

diskový zvlhčovač vzduchu

Čo je to diskový zvlhčovač?

Čistička vzduchu nie je však jediný prístroj, ktorý vám od prachu uľaví. Na trhu existuje ešte takzvaný diskový zvlhčovač, ktorý vzduch čistí a zároveň ho zvlhčuje. Je to teda kombinácia plnohodnotného zvlhčovača a čističky vzduchu. Jeho služby sa vám budú hodiť v prípade, že máte v dome alebo byte suchý vzduch, ktorý dráždi vaše dutiny, a tak je potrebné zvlhčiť a zároveň zbaviť všetkých nečistôt.

 
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

19.03.2022
Overený zákazník
100 %

Obchod som si vybrala kvôli dostupnosti tovaru, ktoré som chcela, cene a recenziám. Nebola som sklamaná. Naozaj je to obchod, kde čo ponúkajú, tiež majú a dodajú v čo najbližšom termíne. Komunikácia bola skvelá. Nemám pripomienky.