Klimatizace Unico monoblok

Jednodielne nástenné klimatizácie Unico sú ideálnym riešením všade tam, kde nie je možné nainštalovať splitovú klimatizáciu, alebo keď sa vyžaduje čo najmenší vizuálny zásah do fasády domu. Všetky komponenty sú už súčasťou tzv. monoblokovej klimatizácie, a preto nepotrebujú žiadny vonkajší kompresor. V stene sú vyvŕtané len dva otvory na prívod a odvod vzduchu. Celý chladiaci systém sa nachádza v jednej jednotke Unico.

Viac o klimatizáciách bez vonkajšej jednotky ste sa mohli dočítať TU.

 

Teraz si však porovnajme rôzne modely klimatizácií Unico, ktoré sú dostupné na trhu. V súčasnosti ponúkame modely z rôznych línií európskeho výrobcu Olimpia Splendid. Niektoré sú výkonnejšie, iné úspornejšie, a dokonca aj modely, ktoré vás v zime zahrejú. Všetky klimatizácie Unico však majú spoločnú tradíciu výrobcu, tichú prevádzku, jednoduchú inštaláciu a údržbu, ako aj ocenenia za dizajn. Ktorý z nich si však vybrať? Pozrime sa na niektoré spôsoby, ktorými sa jednotlivé modely líšia.

 

VÝKON KLIMATIZÁCIE AŽ 3,25 KW

Nástenné klimatizácie Unico sú v porovnaní s mobilnými klimatizáciami pri svojom výkone veľmi účinné. Vďaka sofistikovanej technológii cirkulácie vzduchu majú klimatizácie Olimpia Splendid vysoký chladiaci výkon.

Chladiaci výkon určuje, aký studený vzduch klimatizácia vyfukuje . Táto veličina udáva tepelný tok zariadenia potrebný na ochladenie vzduchu v miestnosti. Najčastejšie sa stretávame s chladiacim výkonom vyjadreným v jednotkách kW alebo BTU. 1 kW zodpovedá približne 3500 Btu/hod. Kvôli prehľadnosti budeme ďalej uvádzať len chladiaci výkon v kW.

 

Jednotlivé modely klimatizácií Unico sa chladiacim výkonom pohybujú od 1,8 kW do až 3,25 kW. K dispozícii sú aj jednotky s tepelným čerpadlom, ktoré dokážu vyhrievať miestnosť na vopred stanovenú teplotu. Ich tepelný výkon sa pohybuje od 1,7 kW do 3,25 kW.

Modely s invertorovým motorom môžu regulovať vlastnú spotrebu. Chladiaci alebo vykurovací výkon sa nastavuje podľa aktuálnej potreby. Čím bližšie sú k cieľovej teplote, tým nižší je ich príkon. V porovnávacej tabuľke nižšie preto uvedieme dolné a horné hranice výkonu týchto modelov. Zamerajme sa na chvíľu na jednotky s invertorom.

 

KLIMATIZÁCIA S INVERTOROM, ALEBO BEZ?

Určite ste si všimli, že niektoré typy klimatizácií Unico majú v názve slovo “Inverter”. Ide o technológiu, vďaka ktorej sú tieto jednotky až o 30 % účinnejšie ako tradičné technológie. Invertor pomáha znižovať alebo zvyšovať výkon kompresora podľa aktuálnej potreby, čím výrazne šetrí energiu. Neustále vyhodnocuje podmienky v miestnosti a podľa toho upravuje rýchlosť chladenia. Čím viac sa blíži k cieľovej teplote, tým nižšia je spotreba jednotky s invertotom. Vďaka tomu sú modely s invertorovou technológiou úspornejšie a tichšie - dosahujú úroveň hluku len 27-38 dB v užívateľskej vzdialenosti.

Ešte účinnejší je " dual invertor", pri ktorom jednotka využíva len 70 % výkonu na udržanie nastavenej teploty a môže znížiť spotrebu energie až o 25 % (v porovnaní s bežným invertorom UNICO).  Invertorové modely sú preto vo všeobecnosti najvhodnejšie do miestností, kde má jednotka dlhodobo zabezpečovať chladenie alebo vykurovanie.

 

MODELY “SF” a “HP” - V ČOM JE ROZDIEL?

Ako sme už napísali, niektoré klimatizácie majú funkciu chladenia aj vykurovania. Klimatizácie Unico spoznáte podľa označenia "HP" (Heat-Pump). Zatiaľ čo modely s označením "SF" sú určené len na chladenie. Každý zo série Unico disponuje modelom "SF" aj "HP".

"Heat pump" alebo tepelné čerpadlo dokáže vyhriať miestnosť na vopred stanovenú teplotu a potom ju udržiavať. Vykurovacie jednotky preto môžu byť úsporné. Napríklad jednotka Unico Air 8 HP má príkon 700 W, ale tepelný výkon 1700 W.

Pri jednotkách s označením "HP" však musíme zohľadniť odvádzanie kondenzátu, ktorý sa v režime vykurovania neodparuje do vonkajšieho priestoru tak ako v režime chladenia.

MOŽNOSTI OVLÁDANIA

Pri montáži klimatizácie od našich odborníkov je samozrejmosťou, že zákazníkovi ukážeme a vysvetlíme, ako sa jeho nové zariadenie ovláda. Každá klimatizácia sa dodáva s diaľkovým ovládaním, ktoré možno použiť na nastavenie požadovanej teploty a prepínanie medzi rôznymi funkciami. Patrí medzi ne ventilátor, odvlhčovanie, vykurovanie, AUTO, úsporná funkcia ECONOMY alebo pomalá a tichá funkcia SLEEP pre nočnú prevádzku. Rozsah funkcií sa môže líšiť v závislosti od zakúpeného modelu.

Okrem sérií Easy a Twin je možné u všetkých ostatných klimatizácií Unico dokúpiť WiFi kit a nechať ho pred montážou klimatizácie nastaviť. Zariadenie je možné potom ovládať cez WiFi z mobilného telefónu alebo tabletu pomocou aplikácie Olimpia Splendid Unico.

 

JEDNOTLIVÉ SÉRIE KLIMATIZÁCIÍ UNICO

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na rôzne série klimatizácií Unico v našej ponuke. Nižšie nájdete porovnávaciu tabuľku, v ktorej môžete porovnať jednotlivé parametre.

Séria Easy

Imagem

Vďaka nohám má väčšiu stabilitu a vďaka tomuto dizajnu sa dá pekne umiestniť vedľa existujúceho radiátora.

 • nízka cena
 • poteší slušnou spotrebou
 • nie je možné ovládať cez WiFi

Séria Air

Imagem

Klimatizácia Unico Air vás prekvapí svojimi malými rozmermi. Pre menšie miestnosti do 51 m3 bude optimálna a nezaberie príliš veľa miesta.

 • iba 16 cm tenké zariadenie
 • najtichšia séria Unico
 • nízky príkon
 • výkon je slabší, ako u iných modelov Unico

Séria Air Inverter

Imagem

Ako už názov napovedá, ide v podstate o sériu Unico Air obohatenú o invertorovú technológiu. Vizuálne a rozmerovo vyzerá rovnako ako Unico Air, ale pri rovnakej spotrebe dosiahnete vyšší výkon.

 • vďaka invertoru je výkonnejšia a úspornejšia
 • namiesto 51 m3 vychladíte až 62 m3
 • nie je pritom omnoho drahšia ako Unico Air

Séria Art

Imagem

Unico Art sú v súčasnosti najlepšie klimatizácie bez vonkajšej jednotky v našej ponuke.

 • oproti sérii Smart sú výkonnejšie a úspornejšie
 • vylepšená technológia Inverteru
 • vychladí veľké miestnosti až do 93 m3 pri spotrebe do 1 400 W

Séria Twin

Imagem

Klimatizácie Unico Twin sú medzi svojimi súrodencami jedinečné tým, že obsahujú ďalšiu jednotku, ktorá umožňuje chladiť alebo vykurovať dve samostatné miestnosti súčasne. Hlavná jednotka nasáva a odvádza vzduch cez dva otvory v stene zakončené mriežkou. Je tiež pripojená k menšej vedľajšej jednotke.

 • ani tento model neobsahuje vonkajší kompresor
 • hlavná jednotka Unico je svojim výkonom vhodná napríklad do obývacej izby
 • vedľajšia jednotka pre svoju tichšiu prevádzku zase do spálne
 • cenovo a spotrebou vychádza omnoho lepšie, ako dve samostatné klimatizácie
 • bohužiaľ tento model nie je možné ovládať prostredníctvom WiFi

 

Unico-Twin

POROVNANIE JEDNOTLIVÝCH MODELOV KLIMATIZÁCIÍ OLIMPIA SPLENDID UNICO

 

 

Chladiaci výkon

Vykurovací výkon

Hlučnosť

Určené pre

Spotreba energie

Rozmer

Aktuálna cena

Unico Easy SF

2,1 kW

X

33-42 dB

60 m3

880 W

666/693/276 mm

Cena a dostupnosť

Unico Easy HP

2,0 kW

2,0 kW

33-44 dB

57 m3

1 000 W

666/693/276 mm

Cena a dostupnosť

Unico Air 8 SF

1,8 kW

X

27-38 dB

51 m3

700 W

491/978/164 mm

Cena a dostupnosť

Unico Air 8 HP

1,8 kW

1,7 kW

27-38 dB

51 m3

700 W

491/978/164 mm

Cena a dostupnosť

Unico Air Inverter 10 SF EVA

2,4 kW

X

27-38 dB

69 m3

800 W

500/978/164 mm

Cena a dostupnosť

Unico Air Inverter 10 HP EVA

2,4 kW

2,3 kW

27-38 dB

69 m3

800 W

500/978/164 mm

Cena a dostupnosť

Unico Art 12 SF

3,0 kW

X

33-43 dB

86 m3

1 400 W

506/902/229 mm

Cena a dostupnosť

Unico Art 12 HP

3,0 kW

3,1 kW

33-43 dB

86 m3

1 400 W

506/902/229 mm

Cena a dostupnosť

Unico R

2,7 kW

2,5 kW

33-42 dB

77 m3

1 400 W

506/902/229 mm

Cena a dostupnosť

Unico Twin

2,6 kW + 2,5 kW

2,5 kW + 2,2 kW

33-42 dB

74 m3

1 200 W

516/902/229 mm + 253/760/190

Cena a dostupnosť

 


Radek

Autor článku
Radek je skúsený profesionál v oblasti elektroniky, ktorý sa dlhodobo zameriava na produkty nášho e-shopu (najmä klimatizácie, odvlhčovače, elektrické kolobežky, drony a mnohé ďalšie). Jeho praktické skúsenosti s produktmi sú kľúčovým faktorom pri tvorbe článkov, v ktorých aktívne prispieva k hľadaniu praktických riešení pre každodenné potreby našich zákazníkov.

Potrebujete pomôcť?

222 205 828
222 205 828
Po-Pia (9:00 – 16:00)
Prinášame do SR zázrak menom Unico - Aerium.sk predstavuje klimatizácie bez vonkajšej jednotky
Monoblok klimatizácie sú zázrak pre pamiatkárov a milovníkov dizajnu. ☑️ Na Aerium.sk sme pre vás spísali hlavné výhody....
TOP 4 najmenšie mobilné klimatizácie – Aerium.sk má riešenie aj pre malé byty!
Chcete si v lete dopriať chládok? Malý byt nie je prekážkou! ☑️ V Aerium.sk sme pre vás vybrali najmenšie mobilné klimatizácie, ktoré vás oslnia svojo...
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
76 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

11.01.2022
Overený zákazník
100 %

Pri hľadaní obchodu pre nákup vybraného tovaru som porovnával hodnotenia obchodov, skúsenosti zákazníkov s obchodom, a tiež najlepšiu cenu. Zaujal ma obchod, ktorý spĺňal moje kritériá a navyše k vybranému tovaru poskytoval praktický a hodnotný darček k tomuto výrobku. Skrátka po všetkých stránkach najlepší obchod. Vrelo všetkým odporúčam.