Dostali ste zľavu. Môžete ju uplatniť v nákupnom košíku.
Aktuálne dianie nás nutí podnikať kroky nejen na ochranu nás a našich blízkých, ale i lidí, s kterými se dennodenně protahujeme v hromadné přípravě, v práci nebo na procházkách s našimi čtyřnohými miláčikmi. Nejde jen o zákonná opatření, jako například o nosení rúšok, ale io to, že se o ně pečuje, zejména o tom, co ovlivňuje hygienu.
 
 
Lidé po celé republice zkracují odpovědnost za své zdravie, čo často vedie aj k nákupu nových domácich spotrebičov, ako sú čističky vzduchu. Aj my sme zaznamenali zvýšený dopyt po týchto prístrojoch, a preto sme sa rozhodli uviesť na pravú mieru, ako to s ich fungovaním vlastne je.
 

Čo dokáže čistička vzduchu?

 
Základnou úlohou čističky vzduchu je zlepšovanie kvality ovzdušia u nás doma, respektíve v miestnosti, kde je umiestnená. Funguje tak, že nasáva vzduch a následne ho preháňa cez sériu filtrov, ktoré ho zbavujú nečistôt, a potom ho uvoľňujú späť do miestnosti. Tým prostredie zbavuje ako prachu a peľov, tak aj baktérií a vírusov – pokiaľ je však vybavená potrebným filtrom.
Čím viac stupňov filtrácie, tým vyššia účinosť. Nie je však fér sľubovať zázraky.
 

Ako zvýšiť ochranu pred vírusmi a baktériámi?

 
Ako už sme spomenuli, účinnosť čističky vzduchu v súvislosti s vírusmi a baktériami sa odvíja predovšetkým od toho, koľko má stupňov filtrácie. Platí tu jednoduché pravidlo – čím viac, tým lepšie. Nejde však iba o kvantitu, ale aj kvalitu vyhotovania a technológie jednotlivých filtrov.
 
Úplným základom je v tomto prípade HEPA filter, ktorý bežne nájdete aj v iných spotrebičoch, ako sú čističky vzduchu. Ako ukazujú testy, HEPA filtre dokážu absorbovať drobné pevné častice, alergény, baktérie aj vírusy s takmer stopercentnou účinnosťou, avšak len pri pravidelnej výmene.
 
Filtre je vhodné pravidelne vymieňať (pri niektorých možno predĺžiť ich životnosť pravidelným umývaním – nie však donekonečna).
 
Veľký dôraz kladieme na slovo „takmer“, nemôžete sa totiž spoliehať na to, že vás pred vírusmi a baktériami ochráni len čistička vzduchu. Zázraky vám nemôžu sľúbiť ani tie najlepšie prístroje, ktoré na trhu nájdete. Preto je v rámci prevencie ochorení vírusovými a bakteriálnymi chorobami stále tým najdôležitejším a predovšetkým najúčinnejším opatrením dôkladná hygiena.
 

Rohnson R-9600 PURE AIR

 
Klientom, ktorí chcú seba a svoju rodinu chrániť, odporúčame najmä čističku Rohnson R-9600 PURE AIR. Z hľadiska ochrany pred vírusmi a baktériami je tým najvhodnejším produktom z našej ponuky. Za jej vysokú účinnosť môžeme vďačiť sedemnásobnému filtračnému systému, ktorý sa skladá z týchto častí:
 
 
  1. Predfilter – zachytáva najväčšie nečistoty, ako sú chlpy, vlasy a pele, a tak predlžuje životnosť ďalších filtrov
  2. Katalytický filter – rozkladá nebezpečné látky v ovzduší, ako napríklad čpavok a benzén
  3. Formaldehydový filter – zbavuje vzduch aj tých najmenších častíc toxických látok, ako napríklad formaldehydu
  4. Antibakteriálny filter – pohlcuje prach a mikroorganizmy a likviduje baktérie a vlhkosť, a tak bráni vzniku plesní
  5. HEPA filter – zachytáva častice s priemerom 0,1 mikrónov, čo sú napríklad prach, pele, dym, zvieracie alergény a spóry plesní
  6. UV lampa – pomocou ultrafialového žiarenia likviduje mikroorganizmy obsiahnuté vo vzduchu, ako napríklad vírusy
  7. Ionizátor – generuje záporné ióny, vďaka ktorým vzduch zostáva príjemný a čerstvý
 
V prípade filtrov je potrebné spomenúť, že bežné predávané čističky vzduchu majú iba základnú UV lampu, a tak nemožno počítať s tým, že by ochrana pred vírusmi a baktériami bola stopercentná. UV lampy často slúžia aj ako generátor ozónu, ktorý dezinfikuje vzduch tým, že hubí vírusy, baktérie, plesne, parazity a ďalšie škodlivé mikroorganizmy. Opäť však nejde o stopercentnú ochranu.
 
Zariadenie Rohnson R-9600, podobne ako ostatné čističky vzduchu, vytvárajú v miestnosti kvalitný, čistý a dobre dýchateľný vzduch. Vďaka tomu prinášajú úľavu a ochranu predovšetkým alergikom, malým deťom a seniorom.
 

A čo na to váš imunitný systém?

 
V súvislosti s čističkami vzduchu medzi ľuďmi koluje mnoho mýtov o tom, že oslabujú imunitný systém. Väčšinou sú založené na tom, že si telo na čistý vzduch v byte zvykne a potom je náchylnejšie voči nečistotám, ktorým sa vo vonkajšom prostredí nevyhneme. To však, samozrejme, nie je pravda.
 
Pobyt v čistom prostredí telu, naopak, umožňuje sa patrične regenerovať a načerpať sily. Pretože nie je vystavené žiadnym alergénom, vírusom a baktériám, môže svoj boj na chvíľu zastaviť, a tak si skutočne oddýchnuť. Zvlášť to platí pre osoby trpiace astmou alebo inými dýchacími ťažkosťami, ktoré sú v čase epidémií a chrípkových sezón oveľa náchylnejšie.
 
Aj když vás tedy čistí před viry a bakteriemi stopercentně neochráni, stále je šikovný pomocník, který kvalitu vašeho života výrazně posiluje. Aspoň si oddýchněte od smogu, dymu a dalších složek, které dlouhodobě vzduchem znečisťují. Díky tomu si při pobytu doma budete moci každý nádych i výdych skutečně reagovat.
 
 
 
 
 
 

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

01.10.2021
Overený zákazník
100 %

Tento obchod odporúčam, hlavne domluva veľmi rychla a pristroj, ktorý som si zakúpila, Winix Čistička U450, je naozaj veľmi kvalitný prístroj, už po týždni používaní môžem s pokojným svedomím povedať, že pristroj naozaj funguje, lepšie sa mi v byte dýcha, zachytí akýkoľvek pach a ihneď vyčistí, mela som naznak rýmy, pretože je chrípkové obdobie v Prahe a okamžite mňa aj môjho priateľa choroba prešla. Verím, že za ďalší týždeň to bude ešte lepšie, chystám sa kúpiť ešte jednu svojim rodičom, ktorí majú doma mačku a veľký dom, kde prachu sa nájde naozaj dosť a verím, že budú rovnako spokojní ako ja so svojím partnerom.