Duálny radiátor Thermowell IQ-K20
Duálny radiátor Thermowell IQ-K20
516 €
Na dotaz

Duálny radiátor Thermowell IQ-K20

Duálny radiátor Thermowell IQ-K20

 • 516 €
 • Bez DPH: 430 €
Na dotaz
Dostupnosť overená pred 5 minútami
Máme dopravu zdarma
Máme dopravu zdarma
Pri objednávkach nad 150€
Overený obchod
Overený obchod
Viac ako 5 rokov skúseností
Sme odborníci
Sme odborníci
Pomôžeme vám pri výbere

Duálny radiátor IQ-K20

Duálne thermo radiátory IQ-K sú revolučnou novinkou v oblasti elektrického vykurovania. Obsahujú novú duálnu vykurovaciu technológiu kombinujúcu klasické konvenčné vykurovanie s infračerveným sálaním tepla. Výsledkom je úplne unikátny, maximálne úsporný vykurovací systém s veľmi rýchlym teplotným nárastom, vytvárajúci úplne dokonalú teplotnú pohodu. Radiátory majú veľmi ladné telo s mierne zaoblenými krivkami. Kombinácia lesklej bielej farby s matným kovom im dáva úplne jedinečný a exkluzívny dizajn.

Duálna vykurovacia technológia je zložená z dvoch vykurovacích systémov - karbónového termočlánku a karbónového sálavého panelu. Oba systémy pracujú v úplnom súlade a vzájomne sa dopĺňajú. Sálavý panel vytvára príjemné sálavé teplo, ktoré sála do priestoru. Karbónový termočlánok zaisťuje prirodzený ohrev vzduchu, ktorý samovoľne cirkuluje v danom priestore a rovnomerne sa v ňom rozprestiera. Dosiahneme tak rovnomerného rozloženia tepla nielen po celej miestnosti, ale aj medzi podlahou a stropom (a to bez vírenia prachových častíc). Vďaka infračervenému sálanie dochádza k akumulácii tepla do stien, nábytku a všetkých ďalších pevných predmetov v miestnosti, ktoré potom teplo odovzdávajú ďalej do okolia. Pri vypnutí radiátora tak nedochádza k žiadnemu prudkému poklesu teploty, ako je to napr. Pri konvektoroch (priamotopov).

Sálavé teplo preniká hlboko do ľudského tela, kde priaznivo stimuluje látkovú výmenu a ozdravné procesy v tele. Uvoľňuje svalové napätie, blahodarne pôsobí pri reumatických ťažkostiach, pri bolestiach svalov a kĺbov a výrazne urýchľuje liečbu zápalových a vírusových ochorení. Sálavé teplo nevíri prachové častice. Duálne thermo radiátory sú preto vhodné aj pre alergikov, astmatikov a osoby s chronickými dýchacími ťažkosťami.

Duálny thermo radiátory IQ-K majú integrovaný podsvietený termostat s LED displejom. Termostat má užívateľsky veľmi priateľské a jednoduché ovládanie. Termostat môžete používať v manuálnom režime a pomocou tlačidiel / - nastavovať požadovanú vykurovaciu teplotu v rozpätí 10 - 30 ° C. Alebo môžete využiť automatický režim s voliteľným týždenným programovým nastavením, kedy jednoducho volíte z troch prednastavených programov (P1, P2 a P3). Program P1 je vyhovujúci pre väčšinu domácností, prípadne ho je možné individuálne prispôsobiť Vašim potrebám. Program P2 je určený pre komerčné priestory, ako sú kancelárie, ordinácie, obchody, prevádzky, apod. .Program P3 je určený pre chalupárov a chatárov, ktorý jazdí do svojich objektov na pravidelné víkendové pobyty.

Termostat má veľmi vysokú citlivosť s presnosťou +/- 0,1 ° C. Ak dôjde k poklesu teploty o 0,5 ° C od nastavenej hodnoty, radiátor sa automaticky zapne, dohreje na požadovanú hodnotu a potom sa opäť vypne.

V čom IQ-K20 vyniká?

 

1. Konvenčné vykurovanie s infračerveným sálaním tepla

Maximálne úsporný vykurovací systém s veľmi rýchlym teplotným nárastom, vytvárajúci úplne dokonalú teplotnú pohodu. Radiátory majú veľmi ladné telo s mierne zaoblenými krivkami. Kombinácia lesklej bielej farby s matným kovom im dáva úplne jedinečný a exkluzívny dizajn. Duálna vykurovacia technológia je zložená z dvoch vykurovacích systémov - karbónového termočlánku a karbónového sálavého panelu.

 • Duálne thermo radiátory IQ-K majú integrovaný podsvietený termostat s LED displejom. Termostat má užívateľsky veľmi priateľské a jednoduché ovládanie. Termostat môžete používať v manuálnom režime a pomocou tlačidiel +/- nastavovať požadovanú vykurovaciu teplotu v rozpätí 10 - 30 ° C.

Ideálny pre:

 • rodinné domy a byty
 • chaty a rekreačné domy
 • hotely a penzióny
 • administratívne budovy
 • nemocnice a lekárske ordinácie
 • predajne a drobné prevádzky

 

2. Ďalšie smart funkcie

 • Senzor otvoreného okna - v prípade otvorenia okna sa radiátor automaticky prepne do úsporného režimu, aby nedochádzalo k zbytočným tepelným stratám (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať)
 • Senzor pohybu - ak sa v miestnosti nikto dlhšiu dobu nepohybuje, radiátor sa automaticky prepne do úsporného režimu, šetrí tak Vaše náklady na vykurovanie (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať).
 • Kontrola spotreby el. energie - stlačením jedného tlačidla môže kedykoľvek overiť spotrebu el. energie (KW) za posledných 24 hod alebo 7 dní. Náklady za vykurovanie sú tak pod vašou stálou kontrolou.
 • Grafický indikátor spotreby el. energie - upozorňuje Vás, akú ekonomiku spotreby el. energie máte u Vášho radiátore nastavenú a smeruje Vás k optimálnemu a úspornému užívanie radiátora

 

Duálny thermo radiátory IQ-K možno použiť vo všetkých typoch stavebných konštrukcií. Od murovaných, cez železobetónové konštrukcie, sendvičové drevostavby až po drevené drevenice. Možno ich použiť aj do starých kamenných stavieb a do budov so sadrokartónovými priečkami. Duálne thermo radiátory IQ-K sú vhodné nielen ako hlavný vykurovací systém, ale aj na prikurovanie. Majú pripojovací kábel bez zásuvkovej vidlice, ktorú Vám na želanie namontujeme (príplatok 150, -Kč). Súčasťou balenia sú montážne konzoly pre zavesenie radiátora na stenu.

U novostavieb a pri nízkoenergetických či pasívnych domov predstavujú v kombinácii s fotovoltaickými panelmi úplne ideálne riešenie moderného vykurovania s extrémne nízkymi prevádzkovými aj obstarávacími nákladmi a absolútne nulovou údržbou (žiadne revízie, žiadne čistenie spalinových ciest, a pod.).

U rekonštruovaných objektov zasa oceníte jednoduchú montáž bez nutnosti zložitých stavebných úprav. Stačí iba rozviesť káble (možno aj v lištách).

Duálne thermo radiátory IQ-K sú tiež úplne ideálnou formou náhrady za neekonomické priamotopy. Priamotop stačí odpojiť, na jeho miesto osadiť nový infra radiátor a pripojiť ho na existujúci priamovýhrevný el. okruh (sadzba D45). Tým je všetko hotové a Vy máte moderný a extra úsporný vykurovací systém. Jednoducho, rýchlo, bez búrania a bez zložitých stavebných úprav.

Thermowell IQ-K20

Parametre

Tepelný výkon (kW)
2 kW
Krytie
IP24
Výška (cm)
510 mm
Šírka (cm)
1240 mm
Hĺbka (cm)
120 mm
Hmotnosť (kg)
11,5 kg

Napísať dotaz

Príslušenstvo

WIFI termostat Thermowell IQ-SmartTemp Detail

114 €

Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

01.06.2016
Overený zákazník
100 %

Odporúčam aj ostatným nákup v tomto obchode. V piatok som tovar objednal a v utorok dopoludnie bolo dodané. Zatiaľ som klimošku nevyskúšal, nebolo dostatočné horúco. Dúfam, že bude fungovať podľa mojich predstáv.