Duálne thermo radiátory

Duálny thermo radiátory IQ-K sú revolučnou novinkou v oblasti elektrického vykurovania. Obsahujú novú duálnu vykurovaciu technológiu kombinujúcu klasické konvenčné vykurovanie s infračerveným sálaním tepla. Výsledkom je úplne unikátny, maximálne úsporný vykurovací systém s veľmi rýchlym teplotným nárastom, vytvárajúci úplne dokonalú teplotnú pohodu. Radiátory majú veľmi ladné telo s mierne zaoblenými krivkami. Kombinácia lesklej bielej farby s matným kovom im dáva úplne jedinečný a exkluzívny dizajn.
duální thermo radiátory

Duálna vykurovacia technológia je zložená z dvoch vykurovacích systémov - karbónového termočlánku a karbónového sálavého panelu. Oba systémy pracujú v úplnom súlade a vzájomne sa dopĺňajú. Sálavý panel vytvára príjemné sálavé teplo, ktoré sála do priestoru. Karbónový termočlánok zaisťuje prirodzený ohrev vzduchu, ktorý samovoľne cirkuluje v danom priestore a rovnomerne sa v ňom rozprestiera. Dosiahneme tak rovnomerného rozloženia tepla nielen po celej miestnosti, ale aj medzi podlahou a stropom (a to bez vírenia prachových častíc). Vďaka infračervenému sálaniu dochádza k akumulácii tepla do stien, nábytku a všetkých ďalších pevných predmetov v miestnosti, ktoré potom teplo odovzdávajú ďalej do okolia. Pri vypnutí radiátora tak nedochádza k žiadnemu prudkému poklesu teploty, ako je to napr. pri konvektoroch (priamotopov).

Sálavé teplo preniká hlboko do ľudského tela, kde priaznivo stimuluje látkovú výmenu a ozdravné procesy v tele. Uvoľňuje svalové napätie, blahodárne pôsobí pri reumatických ťažkostiach, pri bolestiach svalov a kĺbov a výrazne urýchľuje liečbu zápalových a vírusových ochorení. Sálavé teplo nevíri prachové častice. Duálne thermo radiátory sú preto vhodné aj pre alergikov, astmatikov a osoby s chronickými dýchacími ťažkosťami.

Duálne thermo radiátory IQ-K majú integrovaný podsvietený termostat s LED displejom. Termostat má užívateľsky veľmi priateľské a jednoduché ovládanie. Termostat môžete používať v manuálnom režime a pomocou tlačidiel +/- nastavovať požadovanú vykurovaciu teplotu v rozpätí 10 - 30 ° C. Alebo môžete využiť automatický režim s voliteľným týždenným programovým nastavením, kedy jednoducho volíte z troch prednastavených programov (P1, P2 a P3). Program P1 je vyhovujúci pre väčšinu domácností, prípadne ho je možné individuálne prispôsobiť Vašim potrebám. Program P2 je určený pre komerčné priestory, ako sú kancelárie, ordinácie, obchody, prevádzky, apod. .Program P3 je určený pre chalupárov a chatárov, ktorí jazdia do svojich objektov na pravidelné víkendové pobyty.

Termostat má veľmi vysokú citlivosť s presnosťou +/- 0,1 ° C. Ak dôjde k poklesu teploty o 0,5 ° C od nastavenej hodnoty, radiátor sa automaticky zapne, dohreje na požadovanú hodnotu a potom sa opäť vypne.

Pre vzdialené bezdrôtové ovládanie pomocou mobilného telefónu odporúčame použiť zásuvkový WIFI termostat IQ-SmartTemp.

Duálny thermo radiátory IQ-K majú tiež ďalšie smart funkcie:

  • Senzor otvoreného okna - v prípade otvorenia okna sa radiátor automaticky prepne do úsporného režimu, aby nedochádzalo k zbytočným tepelným stratám (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať)
  • Senzor pohybu - ak sa v miestnosti nikto dlhšiu dobu nepohybuje, radiátor sa automaticky prepne do úsporného režimu, šetrí tak Vaše náklady na vykurovanie (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať).
  • Kontrola spotreby el. energie - stlačením jedného tlačidla môže kedykoľvek overiť spotrebu el. energie (KW) za posledných 24 hod alebo 7 dní. Náklady za vykurovanie sú tak pod vašou stálou kontrolou.
  • Grafický indikátor spotreby el. energie - upozorňuje Vás, akú ekonomiku spotreby el. energie máte u Vášho radiátora nastavenú a smeruje Vás k optimálnemu a úspornému užívanie radiátora

 

Duálny radiátor Thermowell IQ-K20 Detail

Duálny radiátor Thermowell IQ-K20

1 ks skladom

Doprava zdarma
Tepelný výkon (kW)
2 kW
Krytie
IP24
Výška (cm)
510 mm

516 € Bez DPH: 430 €
Heureka
Hodnotenie zákazníkov
16 recenzií na Heureka.sk
Celková spokojnosť

30.06.2014
Overený zákazník
100 %

Platil som prevodom. V potvrdzovacom mailu boli uvedené všetky potrebné údaje, okrem variabilného symbolu. Teda on tam bol. Zazrel som, že v liste bola priložená faktúra. To som nečakal, pretože list dorazil takmer okamžite po objednaniu. Inými slovami, bolo by super málinko vylepšiť text zasielaného potvrdenia. Spomenúť variabilný symbol a priloženou faktrúru. Potom bude všetko perfektné :-)